Strona główna » Książkowe polecenia na weekend za miastem
Polecenia

Książkowe polecenia na weekend za miastem

Szykujesz się do chwilowego urlopu i zastanawiasz się, jakie książki spakować ze sobą? Choć ta lista nie ma końca, to dziś mam dla Ciebie kolejne 4 polecajki. Każda pozycja różni się swoją tematyką od pozostałych, więc jest spora szansa, że przynajmniej jedna z nich przypadnie Ci do gustu. I nie ma znaczenia, czy zamierzasz wypoczywać w SPA czy planujesz aktywne wędrówki – dobra lektura zawsze może być z Tobą. Co więc warto kupić?

„Ślepiec” – Max Czornyj

Ślepiec

Maxa Czornyja nie trzeba nikomu przedstawiać, a jeśli jesteś fanem kryminałów, to w Twojej biblioteczce prawdopodobnie znajduje się co najmniej jedna książka od tego autora. „Ślepiec” rozpoczyna serię z Lizą Langer, która próbuje uporać się z osobistymi problemami i jednocześnie musi stawić czoła psychopatycznemu mordercy. Do jego poszukiwań zostaje przydzielony także Orest Rembert, który jako młody i ambitny profiler bierze na warsztat nie tylko mordercę, ale i pogubioną panią Langer. Mroczny, drastyczny kryminał, w którym nie braknie podejrzanych, a zakończenie i tak wzbudzi mnóstwo emocji. Jeśli kochasz kryminały, to „Ślepiec” Cię nie zawiedzie.

„Moc przyciągania” – Gabrielle Bernstein

"Moc przyciągania. Zamanifestuj wymarzone życie"

A może szukasz książki, która przybliży Ci duchową perspektywę i pokaże, że możesz osiągnąć absolutnie wszystko? Sztuka tkwi w umiejętności manifestowania. Jeśli uwierzysz, że możesz coś mieć, zasługujesz na to i to będzie Twoje, to tak się stanie. Do tego stara się przekonać czytelników Gabrielle Bernstein, jedna z najsłynniejszych obecnie nauczycielek duchowych, która podpowiada, jak świadomie precyzować swoje pragnienia, jak zmienić myśli pełne obaw i zadbać o to, by Twoje samopoczucie stało się Twoim priorytetem oraz ufać, że jesteś prowadzony i naprawdę dostaniesz to, o co prosisz.

„Atomowe nawyki” – James Clear

Atomowe nawyki

O tej książce już od miesięcy jest bardzo głośno, jeśli więc dotychczas nie miałeś okazji po nią sięgnąć, to weekendowy wyjazd może okazać się idealnym rozwiązaniem. James Clear w fenomenalny sposób rozkłada na czynniki pierwsze to, czym są nawyki, jak je kształtować, jak je utrzymać, jak precyzować swoje pragnienia czy zamieniać niewłaściwe, krzywdzące nas wzorce postępowania w te wymarzone. „Atomowe nawyki” nie bez powodu są bestsellerem. Ta książka w realny sposób zmieni Twoje życie. Znajdziesz w niej konkretne przykłady oraz masę podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym możesz stworzyć rzetelny plan i zobaczyć, że z tygodnia na tydzień Twoje życie staje się takim, jakiego zawsze pragnąłeś.

„Niewidzialna” – Danielle Steel

"Niewidzialna" Danielle Steel

A może masz ochotę na lekką powieść, która przyjemnie Cię otuli i pokaże, że nawet po największej burzy zaczyna świecić słońce? Główną bohaterką jest Antonia, która już od najmłodszych lat nauczyła się troszczyć o samą siebie i chować przed całym światem. Ignorowana, zaniedbana jedynaczka poznała świat filmu i zakochała się w nim. Swoją karierę pokierowała w bardzo konkretny sposób, dzięki czemu szybko zaczęła osiągać sukcesy. Jednocześnie jej życie prywatne przynosiło wiele bólu, toksycznych osób wokół i strat, po których niejeden by się nie podniósł… A jednak Antonia przez dziesięciolecia dawała radę, a jej losy pokazują, że spokój i wytrwałość często są najlepszym, co można zrobić. Wspaniała, dodająca otuchy, relaksująca powieść.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować