Strona główna » 3 poradniki dla zestresowanych
Polecenia Poradniki

3 poradniki dla zestresowanych

Poradniki dla zestresowanych

Stres sieje spustoszenie. Każdy, kto jest pod jego wpływem, może dostrzec zarówno psychiczne, jak i fizyczne dolegliwości, które powoli, ale sukcesywnie i bardzo skutecznie wyniszczają nasze organizmy i wpędzają w stan, z którego nie tak łatwo się wydostać… Na szczęście o stresie i o jego wpływie na nas mówi się wiele. Jeśli więc i Ciebie ten temat interesuje lub wiesz, że to najwyższa pora zadbać o siebie, to znajdziesz tutaj 3 poradniki, które mogą Ci pomóc.

„Zarządzanie czasem”

"Zarządzanie czasem" Brian Tracy

Jednym z czynników generujących ogromny stres jest poczucie, że wciąż jest się spóźnionym, niewyrobionym, nieprzygotowanym… I Ty masz wrażenie, że już nigdy nie zdążysz stworzyć raportu na czas lub czujesz, że Twój dom nigdy nie będzie czysty, uporządkowany, a dzieci odpowiednio zaopiekowane? Dobra wiadomość jest taka, że czasem można zarządzać i to w bardzo skuteczny sposób.

Brian Tracy, autor książki „Zarządzanie czasem”, przeanalizował wyniki ponad 25-letnich (!) badań nad strategiami zarządzania czasem stosowanymi przez ludzi sukcesu i na ich podstawie stworzył plan, dzięki któremu już w kilka tygodni uda Ci się znacząco poprawić organizację dnia i sprawić, że będziesz bardziej efektywny i jednocześnie mniej zmęczony. Dzięki tej książce uda Ci się zyskać nawet do dwóch godzin dziennie, nauczysz się łatwiej i szybciej podejmować ważne decyzje, wytyczysz swoje cele i sprecyzujesz kroki do ich osiągnięcia oraz dowiesz się, jak skutecznie wdrożyć metody podnoszące Twoją efektywność.

„Jak zostać swoim terapeutą”

Jak zostać swoim terapeutą

„Jak zostać swoim terapeutą” to efekt współpracy psychologia i psychoterapeuty z doktor neuropsychologii. Ten duet połączył swoje siły i przyszedł do czytelników nie z cudowną receptą, ale konkretnymi dokonaniami neuronauki. Dzięki nim zrozumiesz pracę swojego mózgu i będziesz w stanie skorzystać z konkretnych narzędzi. Dowiesz się, jak okiełznać rozpalone emocje, pozbyć się negatywnych myśli i tym samym znacząco zwiększyć komfort swojego życia.

Autorzy dowodzą, że takie emocje jak lęk, stres, niepokój, gniew, depresja czy impulsywność mogą być efektem pracy naszych mózgów. Jeśli zrozumiemy ich pracę i funkcjonowanie, to nauczymy się również wyciszać je oraz zaczniemy panować nad swoimi umysłami. Ta książka to połączenie teorii z praktyką dwóch doświadczonych specjalistów. Interesująca książka, która być może odpowie Ci na pytania dotyczące Twoich reakcji w konkretnych sytuacjach i podpowie, jak możesz sobie z nimi radzić.

„Rozbroić lęk”

Rozbroić lęk

„Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę” to książka, którą powinien przeczytać każdy dorosły człowiek. Niestety każdy z nas miewa w życiu takie sytuacje, w których lęk przejmuje górę, a my nie wiemy, co z tym zrobić. Autorka książki, Risa Williams to licencjonowana psychoterapeutka oraz wykładowczyni na uniwersytecie w Los Angeles. Tym razem przychodzi z poradnikiem, w którym określa aż 25 sposobów na walkę z lękiem w takich obszarach życia jak stres, fobia społeczna, myśli lękowe, poczucie własnej wartości i przyszłość.

W swojej książce Williams wykorzystuje dokonania terapii poznawczo-behawioralnej, treningu uważności, terapii narracyjnej czy psychologii pozytywnej. W opisie każdej z metod znajdziesz konkretne przykłady sytuacji, w których możesz doświadczać lęku oraz propozycje sposobów na jego redukcję. Fantastyczna książka, dzięki której zrozumiesz, że nie Ty jeden walczysz z silnymi napadami lęku i dowiesz się, w jaki sposób je zwalczyć. Pomożesz dzięki temu nie tylko sobie, ale i tym, którzy żyją w Twoim otoczeniu.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować