Strona główna » 3 poradniki dla zapracowanych. Poczuj wreszcie ulgę
Polecenia Poradniki

3 poradniki dla zapracowanych. Poczuj wreszcie ulgę

Trudno powiedzieć komuś, by z dnia na dzień zwolnił tempo. Doskonale wiemy, że wśród cenionych współcześnie kompetencji liczy się prędkość pracy, produktywność czy kreatywność. A jednak coraz więcej osób faktycznie zwalnia, robi krok w tył i znajduje przestrzeń dla siebie, z ograniczonym stresem i miejscem na to, by pracować tak, jak się chce i kiedy się chce. Tak tak, wciąż brzmi jak mrzonka, ale czasem naprawdę można poprawić jakość swojego życia. Jeśli więc i Ty czujesz, że jesteś już przemęczony i zapracowany, to sprawdź, po jakie książki warto sięgnąć.

„Jak pokonać stres”

Jak pokonać stres

Każdy z nas codziennie odbiera bodźce. Niektóre z nich są pozytywne, inne negatywne. Odpowiadamy na nie bardziej lub mniej wyrazistą reakcją stresową. I choć to zupełnie naturalne, to pozostawione bez kontroli może prowadzić do uczucia przytłoczenia czy wypalenia. Dlatego tak istotne jest to, by nauczyć się rozpoznawać reakcje fizyczne, psychiczne i behawioralne w sytuacjach stresowych  i nauczyć się zarządzać reakcjami stresowymi tak, by nam pomagały, a nie szkodziły.

Dzięki tej książce:

  • dowiesz się, jakie sytuacje czy osoby wyzwalają u Ciebie stres,
  • zdiagnozujesz swoje indywidualne reakcje w takich chwilach,
  • nauczysz się zamieniać trudne momenty w szanse na budowanie odporności psychicznej,
  • wprowadzisz swoje taktyki radzenia sobie z sytuacjami stresowymi

i zrozumiesz, jak ogromną rolę odgrywa stres w życiu zapracowanego człowieka. Pojęcie tego może być pierwszym krokiem do zmian, które sprawią, że poczujesz się lepiej, a to przełoży się na bardziej spokojną i wydajną pracę.

„Cisza”

Cisza

Tak niewielu z nas docenia ciszę i te chwile, w których nie słychać jadących samochodów, krzyczących dzieci czy zgiełku pracujących miast. Cisza to sposób na poznanie swoich pragnień, chwila uważności na to, co naprawdę jest ważne. Jak więc ją celebrować i jak nauczyć się korzystać z niej? Osoby, które są zapracowane, bardzo często są również przebodźcowane. Wynika to nie tylko z nadmiaru obowiązków, ale i z pędu, zgiełku i wszelkich odgłosów, które towarzyszą nam przez większość dnia. Niestety ani to dobre ani wyciszające… Jak więc sobie radzić?

Autor książki przekonuje, że umiejętność utrzymania spokoju w hałasie to dar, którego można się nauczyć. A gdy już się nauczysz, nie będziesz chciał z niego zrezygnować. Metody uważności poprowadzą Cię do tego, byś wreszcie wsłuchał się w swoje pragnienia, odkrył swoje potencjały i zrozumiał, co Ci służy, a co nie. Każda chwila w życiu jest cenna, więc warto przeżywać ją świadomie, a nie w biegu, czekając aż wreszcie nadejdzie weekend. Świetna pozycja dla osób zapracowanych, daje do myślenia.

„Wolna głowa”

Wolna głowa

I Ty cierpisz z powodu nadmiaru myśli, a gdy tylko kładziesz się do łóżka zalewają Cię informacje o kolejnych obowiązkach domowych czy deadlinach w pracy? Nie Ty jeden cierpisz z tego powodu. W głowie wielu osób brzmią terminy i wiadomości, które przydałoby się natychmiast wysłać. A to niestety przyprawia o szybsze bicie serca i budzi narastający stres.

„Wolna głowa” to książka, która nauczy Cię „organizowania” swoich myśli tak, byś miał poczucie, że ze wszystkim nadążasz i masz wszystko pod kontrolą. Dowiesz się, jak nauczyć się koncentracji i większej uważności, poznasz podpowiedzi, dzięki którym łatwiej Ci będzie unikać błędów i wpadać na nowe pomysły czy też zrozumiesz, jak ważne jest panowanie nad reakcjami stresowymi w Twoim organizmie. Ten poradnik zdaje się być obowiązkową lekturą dla wszystkich zapracowanych. Może wreszcie poczujesz ulgę, gdy ogarniesz chaos własnych myśli?

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować