Strona główna » Африка Казіка. Nowe wydanie „Afryki Kazika” w języku ukraińskim
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Африка Казіка. Nowe wydanie „Afryki Kazika” w języku ukraińskim

Afryka Kazika w języku ukraińskim

Wydawnictwo Pogotowie Kazikowe postanowiło wesprzeć najmłodszych uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski. Już 30. marca ukaże się ukraińskie wydanie niezwykle popularnej książki dla dzieci.

Afryka Kazika to jeden z najbardziej znanych tytułów literatury dziecięcej. Książkę napisał Łukasz Wierzbicki na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przejechał Afrykę na rowerze. Ta pasjonująca opowieść oprowadza czytelnika po barwnych spotkaniach z mieszkańcami Afryki. Nie brakuje tu mrożących krew w żyłach historii, ale także zabawnych przygód. Dzieci od lat uwielbiają czytać o niezwykłej podróży znanego podróżnika.

Autor i wydawnictwo tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zdecydowali się udostępnić na stronie wersję elektroniczną Afryki Kazika w języku ukraińskim. Teraz do księgarń trafi papierowe tłumaczenie książki pod tytułem Африка Казіка. Warto zaznaczyć, że zarówno Pogotowie Kazikowe, Łukasz Wierzbicki, tłumacze – Tetiana Bitkowa, Oleksandr Buriak, właściciel praw do ilustracji i drukarnia przeznaczają całkowity dochód z książki na pomoc ukraińskim dzieciom.

Książkę kupicie tutaj: Африка Казіка

Kasia