Strona główna » Африка Казіка. Nowe wydanie „Afryki Kazika” w języku ukraińskim
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Африка Казіка. Nowe wydanie „Afryki Kazika” w języku ukraińskim

Afryka Kazika w języku ukraińskim

Wydawnictwo Pogotowie Kazikowe postanowiło wesprzeć najmłodszych uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski. Już 30. marca ukaże się ukraińskie wydanie niezwykle popularnej książki dla dzieci.

Afryka Kazika to jeden z najbardziej znanych tytułów literatury dziecięcej. Książkę napisał Łukasz Wierzbicki na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przejechał Afrykę na rowerze. Ta pasjonująca opowieść oprowadza czytelnika po barwnych spotkaniach z mieszkańcami Afryki. Nie brakuje tu mrożących krew w żyłach historii, ale także zabawnych przygód. Dzieci od lat uwielbiają czytać o niezwykłej podróży znanego podróżnika.

Autor i wydawnictwo tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zdecydowali się udostępnić na stronie wersję elektroniczną Afryki Kazika w języku ukraińskim. Teraz do księgarń trafi papierowe tłumaczenie książki pod tytułem Африка Казіка. Warto zaznaczyć, że zarówno Pogotowie Kazikowe, Łukasz Wierzbicki, tłumacze – Tetiana Bitkowa, Oleksandr Buriak, właściciel praw do ilustracji i drukarnia przeznaczają całkowity dochód z książki na pomoc ukraińskim dzieciom.

Książkę kupicie tutaj: Африка Казіка

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować