Strona główna » Żyj w zgodzie ze sobą. Książka „Przestań siebie naprawiać”
Polecenia Poradniki

Żyj w zgodzie ze sobą. Książka „Przestań siebie naprawiać”

Przestań siebie naprawiać

Poszukiwanie szczęścia wydaje się obecnie bardzo popularnym tematem. Ludzie Zachodu dostrzegają, że pogoń za pieniędzmi i chęć posiadania nie zdają egzaminu. Fundują nam za to przemęczenie, lęki, depresję czy wypalenie zawodowe. Stąd też pojawiają się pytania, jak żyć, by czuć spokój i spełnienie. Być może odpowiedzi na nie znajdziesz w lutowej nowości wydawniczej „Przestań siebie naprawiać”. Co Anthony de Mello, autor tej książki i duchowy mistrz może Ci powiedzieć?

„Przestań siebie naprawiać”

Pisarz jest myślicielem, który stara się łączyć światopogląd chrześcijański oraz filozofie Wschodu. Dzięki temu jego teksty przemawiają do ludzi na całym globie. W swojej najnowszej książce stara się zwrócić uwagę, że jesteśmy ofiarami konsumpcyjnego społeczeństwa. Ludziom Zachodu już od najmłodszych lat wmawia się, że tylko wysokie zarobki, dobra materialne, prężna kariera i romanse mogą zapewnić szczęście.

Tymczasem autor stara się pokazać, że trudno znaleźć człowieka, którego życie opierałoby się właśnie na tych elementach i jednocześnie zapewniało mu szczęście… De Mello wskazuje, że te fałszywe przekonania już od młodości programują nasze myślenie przede wszystkim na to, czego nie mamy. W efekcie pędzimy jeszcze bardziej, ale zamiast szczęścia otrzymujemy frustrację, lęki, depresję czy gniew.

Jak wsłuchać się w siebie?

Autor książki próbuje nam powiedzieć, że z tego koła można się wyrwać, powiedzieć „stop, ja wysiadam”. Proponuje techniki, dzięki którym przebudzisz się i zaczniesz słuchać nie cudzych, ale własnych potrzeb i raz za zawsze zerwiesz z chęcią posiadania cudzej aprobaty. W tej pozycji znajdziesz także techniki medytacyjne, które ukoją Twój lęk oraz pomogą Ci wsłuchać się w Twój wewnętrzny głos.

Książka „Przestań siebie naprawiać” to niewątpliwie pozycja warta uwagi. Gdy wszystko wokół pędzi, coraz więcej osób zaczyna się zatrzymywać. Ten fenomen pokazuje, że zachodnie tempo przestaje zdawać egzamin. Jeśli więc i Ty szukasz odpowiedzi, jak zwolnić i zmienić życie, ten poradnik być może do Ciebie przemówi.

Książkę „Przestań siebie naprawiać” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować