Strona główna » Dla dzieci i rodziców. Książka „Autystyczny świat Tymka”
Książki dla dzieci Polecenia

Dla dzieci i rodziców. Książka „Autystyczny świat Tymka”

Autystyczny świat Tymka

Autyzm jest diagnozą, którą rodzice maluchów słyszą coraz częściej. Zachowania dzieci klasyfikowane zazwyczaj jako złośliwości czy problemy wychowawcze mają obecnie swoją nazwę. I to bardzo ważny krok w zwiększaniu społecznej świadomości. Dorośli, którzy znają przyczyny problemów ich dziecka, są w stanie w realny sposób wspierać malucha w jego rozwoju. Stąd też i w księgarniach pojawia się coraz więcej książek poświęconych tej tematyce. Marcowa premiera „Autystyczny świat Tymka” jest skierowana zarówno do maluchów, jak i rodziców czy pedagogów.

„Autystyczny świat Tymka”

Bohaterem książki Ewy Czajki jest sześcioletni Tymek. Z pozoru niczym nie różni się od swoich rówieśników, a jego plan dnia uwzględnia chodzenie do przedszkola, jedzenie posiłków czy spędzanie czasu z rodzicami. A jednak z jakiegoś powodu chłopiec czuje się wyobcowany i nie potrafi odnaleźć się wśród innych dzieci. Ma zdiagnozowane pewne spektrum autyzmu. Uwielbia pojazdy i fascynuje się ruchem drogowym.

Tym, co wyróżnia Tymka, jest sposób postrzegania rzeczywistości. Coś, co dla jego rówieśników może być nieistotne, dla chłopca stanowi nie lada wyzwanie. Stąd też ta książka jest ważna, ponieważ stara się pokazać świat oczami autystycznego dziecka. Dziesięć pierwszych rozdziałów jest napisanych z perspektywy malucha, który próbuje odnaleźć się w naszej rzeczywistości. Te proste historie mogą być ważną podpowiedzią dla tych dzieci, które w przedszkolu na co dzień spotykają się z chorującymi rówieśnikami. Pomogą im zrozumieć, z czym mierzą się ich koledzy i koleżanki.

Kolejne dziesięć rozdziałów to historia napisana z perspektywy przedszkolnej wychowawczyni chłopca. To ważna część przede wszystkim dla rodziców i pedagogów, którzy mogą dostrzec, w jaki sposób należy zachowywać się w momentach szczególnie trudnych dla autystycznego dziecka.

„Autystyczna świat Tymka” jest kolejnym głosem, który zaznajamia nas z tematyką autyzmu i podpowiada, w jaki sposób chorujący postrzegają świat oraz jak należy ich traktować. To ważna pozycja nie tylko dla rodzin dotkniętych chorobą, ale i tych, którzy chcą nauczyć się bardziej empatycznej i pełnej zrozumienia postawy.

Książkę Ewy Czajki znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować