Strona główna » Znamy krótką listę nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru 2022
Aktualności ze świata książki

Znamy krótką listę nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru 2022

Nagroda Wielkiego Kalibru 2022 nominacje

Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru ogłosiła nominacje do dziewiętnastej już edycji konkursu. Spośród osiemnastu powieści kryminalnych i sensacyjnych z długiej listy zostało wybranych siedem, które powalczą o tytuł laureata.

Jesteśmy już coraz bliżej rozwiązania tegorocznej edycji konkursu na najlepszy kryminał ubiegłego roku. Miłośnicy tego gatunku literackiego z pewnością już dobrze znają wyróżnione książki, ponieważ na krótkiej liście nominacji królują najważniejsze nazwiska polskich pisarzy. Natomiast jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z walczącymi o pierwsze miejsce tytułami, to zdecydowanie warto to nadrobić.

Krótka lista do Nagrody Wielkiego Kalibru 2022 wygląda następująco:

Wszystkim autorom serdecznie gratulujemy. I z niecierpliwością czekamy na werdykt jury, który poznamy już 28 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2022.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować