Strona główna » Znajdź pomysł na wakacje z dziećmi z Bolkiem i Lolkiem!
Książki dla dzieci Polecenia

Znajdź pomysł na wakacje z dziećmi z Bolkiem i Lolkiem!

Bolek i Lolek. W poszukiwaniu polskich skarbów

Kto ze swojego dzieciństwa pamięta przygody Bolka i Lolka? Na szczęście nie musimy nerwowo odgrzebywać w pamięci skrawków wspomnień, ponieważ Wydawnictwo Znak Emotikon dba o to, by również dzisiejsze dzieci poznały kultowych bohaterów. A jeśli na dodatek szukasz pomysłu na wakacyjne wyprawy, nawet te palcem po mapie, to mamy dla Ciebie świetną propozycję. Sięgnij po książkę „Bolek i Lolek. W poszukiwaniu polskich skarbów” i wyrusz szukać… złota!

W najnowszej części serii o kultowych bohaterach z lat 60. mały czytelnik wyruszy szukać przygód do różnych zakątków Polski. Bolek i Lolek wraz ze swoją dzielną kompanką Cysią zamierzają wypchać swoje kieszenie złotem, dlatego nie są im straszne żadne jaskinie, tajemnicze przejścia ani tunele. Zawitają również do zamków, piramidy, a nawet prawie prawdziwej dżungli! Nie obędzie się jednak bez przeszkód… Na swojej drodze spotkają alchemika, ducha i nadętego rycerza. Oprócz świetnej zabawy i niezapomnianych, czasami przyprawiających o ciarki zdarzeń, książka Małgorzaty Dziczkowskiej to wspaniała okazja, by zapoznać dzieci z ciekawymi zakątkami Polski.

Jeśli chcesz się dobrze przygotować do tej książkowej przygody, a może nawet razem z bohaterami wyruszyć w Polskę, to na szlaku czekają na Ciebie poniższe atrakcje:

 • Skarby Smoka Wawelskiego
 • Złoto z kopalni złota
 • Złoty pociąg w Wałbrzychu
 • Złoto w strumieniu – Złotoryja
 • Chwarszczany i templariusze
 • Biała Dama z Niedzicy
 • Piramida w Rapie
 • Zamek Czocha
 • Skarb Talleyrandów
 • Skarby ze Środy Śląskiej
 • Tajemnica studni w Srebrnej Górze
 • Skarby archeologiczne w Biskupinie
 • Współczesne skarbce
 • Depozyty i kapsuły czasu

Nie ulega więc wątpliwości, że z Bolkiem i Lolkiem masz szansę przeżyć najlepszą przygodę tego lata. Pakuj plecak i ruszaj na wyprawę! Ale wcześniej nie zapomnij kupić książki „Bolek i Lolek. W poszukiwaniu polskich skarbów”. Możesz zamówić ją tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni. Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować