Strona główna » “Zima sprawa”. Kontynuacja cyklu Katarzyny Bondy
Kryminał i sensacja Zapowiedzi i nowości

“Zima sprawa”. Kontynuacja cyklu Katarzyny Bondy

Zimna sprawa Katarzyna Bonda

Maj dla wielbicieli kryminałów z pewnością należy do udanych. Potrzebujecie dowodów? Już niebawem ukaże się najnowsza książka Katarzyny Bondy. „Zimna sprawa” to siódmy tom historii psychologa śledczego Huberta Meyera. Na dodatek książka ukaże się w nowej szacie graficznej .

Nowy kryminał Katarzyny Bondy

Jak czytamy w opisie zapowiadanej na 18 maja książki z cyklu Hubert Meyer komisarz śledczy, na czytelników czeka jak do tej pory najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo. Tym razem przeniesiemy się do Poznania i na dodatek do dobrze znanej poznaniakom dzielnicy Sołacz. Nie szykujcie się jednak na miły spacer w Parku Sołackim w pięknych okolicznościach przyrody. Willowa dzielnica okazuje się bowiem skrywać mroczne tajemnice rodziny, która woli śmierć od ujawnienia prawdy.

Wraca Meyer. I najchętniej nic więcej bym Państwu nie ujawniała… Ci, którzy przeczytali “Balwierza”, wiedzą, że profiler jest w kompletnej rozsypce i ostrych tarapatach. Ale zło czai się wszędzie. Tym razem zabieram Was do Poznania, a dokładniej na piękny, elegancki Sołacz, gdzie przed laty zniknęła cała rodzina (tytułowy cold case). Tutaj się zatrzymam.

– Katarzyna Bonda

Hubert Meyer w Poznaniu

Policja odkrywa w podziemiach zabytkowej rezydencji zwłoki kobiety i trójki dzieci, którzy od lat byli uznani za zaginionych. Co ciekawe, sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Śledczy postanawiają odszukać ojca okrutnie zamordowanej rodziny, który może mieć związek z ich śmiercią. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Gustaw Garbarczyk był członkiem sekty.

A co z tą sprawą ma wspólnego Hubert Meyer? Śledczy po strzelaninie w Narwi zagłusza poczucie winy ucieczką w pracę. Stoi przed nim zadanie stworzenia Pionierskiego Wydziału Wsparcia Dochodzeń, który przyciąga najzdolniejszych detektywów z całej Polski. Jednym z nich jest aspirant Grzegorz Kaczmarek osobiście zaangażowany w sprawę zaginięcia Garbarczyków. Nie wierzy w winę Gustawa, który jest jego znajomym. Dlatego poprosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki masakry z Sołacza Huberta Meyera.

Profilerzy udają się więc do Poznania, ale zdecydowanie nie spodziewają się, tego co czeka na nich na miejscu. Siostra poszukiwanego otrzymuje przesyłkę z odciętymi dłońmi. Natomiast tajemnicze zgromadzenie religijne okazuje się być zarazem rodzajem syndykatu. Z kolei przesłuchiwani nie chcą dzielić się ze śledczymi żadnymi informacjami, a następnie giną w rytualnych kokonach…

Już po samych opisie wiemy, że zapowiada się emocjonująca lektura. A kto mieszka w Poznaniu, z pewnością po skończeniu „Zimnej sprawy” inaczej już będzie patrzył na eleganckie wille wymarzonego do mieszkania osiedla. Wracając jeszcze do samej okładki, Katarzyna Bonda potwierdziła, że od tej pory kolejne tomy serii o Hubercie Meyerze będą ukazywać się w kolorowej oprawie. Zdradziła również, że okładkę siódmego tomu projektowało studio PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN.

A kto jest ciekawy książki, kupi ją tutaj.

Kasia