Strona główna » Nowa powieść Ali Smith “Companion Piece” w 2023 roku w Polsce
Literatura piękna Zapowiedzi i nowości

Nowa powieść Ali Smith “Companion Piece” w 2023 roku w Polsce

Ali Smith

Mamy wspaniałe wieści dla miłośników twórczości Ali Smith. Szkocka pisarka, której czterotomowy cykl „Pory Roku” został ciepło przyjęty przez polskich czytelników, wydała w kwietniu kolejną powieść. Jak poinformowało Wydawnictwo W.A.B., książka w polskim tłumaczeniu ukaże się już w przyszłym roku.

Ali Smith to czterokrotna finalistka Nagrody Bookera. Uznawana jest za najwybitniejszą współczesną szkocką pisarkę, jak również znalazła się na liście najlepszych współczesnych pisarzy angielskich i irlandzkich. Mimo że jest autorką wielu powieści i zbiorów opowiadań, polscy czytelnicy mieli okazję poznać jedynie jej cztery głośne książki z cyklu „Pory Roku” – „Jesień”, „Zima”, „Wiosna”, „Lato”. Na szczęście już niedługo ma się to zmienić. Wydawnictwo W.A.B., którego nakładem ukazały się wymienione tytuły, potwierdziło na swoim fanpage’u na Facebooku informację o planowanej polskiej premierze. Nowa książka Ali Smith “Companion Piece” w przekładzie Jerzego Kozłowskiego pojawi się w księgarniach w przyszłym roku.

Co już wiemy o jej nowej powieści? Jak czytamy w opisie brytyjskiego wydania:

Niezwykła celebracja przyjaźni we wszystkich jego ponadczasowych i obecnych, legendarnych i niemożliwych do określenia, urzekających i zmieniających kształt formach.

Znając twórczość i pióro Ali Smith, możemy być pewni, że czeka na prawdziwa, literacka uczta.

Kasia