Strona główna » Z książki na ekran. Serial “Shantaram” już jesienią
Ciekawostki Literatura piękna

Z książki na ekran. Serial “Shantaram” już jesienią

Ekranizacja Shantaram

W październiku na platformie Apple TV+ pojawi się ekranizacja światowego bestsellera Gregory’ego Davida Robertsa. Informacje o serialu „Shantaram” pojawiły się po raz pierwszy w 2018 roku. Jednak  dopiero niedawno, cztery lata później pojawiła się konkretna data premiery pierwszych odcinków.

„Shantaram” opowiada opartą na faktach historię australijskiego przestępcy Lina Forda, który zostaje skazany za napady na banki. Ucieka jednak z więzienia i w poszukiwaniu kryjówki udaje się do Indii. W bombajskich slumsach rozpoczyna nowe życie, chociaż wciąż trudno je nazwać przykładnym. Zajmuje się tam m.in. handlem narkotykami i fałszowaniem paszportów. Jednak w końcu wschodni styl życia pozwala mu odnaleźć prawdę o sobie. Na swojej wyboistej drodze do odkupienia odnajduje nieoczekiwaną miłość, bliskość i odwagę.

Wielu ludzi zareagowało na książkę w sposób bardzo emocjonalny, zaangażowali w to swoje rodziny i przyjaciół, namawiając ich do lektury. To, co jest w niej najbardziej interesujące, to fakt, że Lin, główny bohater, nikogo nie oceniał, w otwarty sposób opowiadał o tym, że się wstydzi swoich czynów, i żałował tego, co uczynił. Bardzo troszczył się o innych. Mężczyźni dziękowali także za to, że napisałem rzecz o miłości. Żołnierze, gliniarze, motocykliści, strażnicy więzienni, więźniowie odsiadujący wyroki i pracownicy ochrony, wszyscy pisali do mnie, dziękując za to, że opisałem twardego faceta, który szaleje z miłości.

– Gregory David Roberts

Premiera serialu, który był kręcony w Australii (Melbourne) i Indiach (Bhopalu), opartego na autobiograficznej powieści „Shantaram” będzie miała miejsce już za dwa tygodnie. W roli głównej występuje Charlie Hunnam („Synowie Anarchii”, „Pacific Rim” i „Król Artur: Legenda miecza”) Towarzyszy mu m.in. Antonia Desplat („Kurier Francuski z Liberty”, „List do króla”), Alexander Siddig („Gra o tron”). Produkcję wyreżyserowali Iain B. MacDonald, Bharat Nalluri i Bronwen Hughes. Pierwsze trzy z dwunastu odcinków pojawią się na platformie Apple TV+ 14 października.

Lektura „Shantaram” jeszcze przed Tobą? Niezapomnianą powieść kupisz TUTAJ.

Kasia