Strona główna » Wznowienie książek Yaloma
Literatura piękna Poradniki Zapowiedzi i nowości

Wznowienie książek Yaloma

Książki Yaloma

Jeśli interesujecie się psychoterapią egzystencjalną i psychoterapią grupową, z pewnością znane są Wam książki Yaloma. W Polsce jego publikacje cieszą się ogromną popularnością, ale niektóre tytuły niestety są już bardzo trudne do zdobycia. Na szczęście Wydawnictwo Czarna Owca zdecydowała się wznowić wydania dwóch bestsellerowych książek. Książki Dar terapii i Leżąc na kozetce ukażą się już w kwietniu.

Psychoterapeuta dla wszystkich

Dr Irvin Yalom to najbardziej znany amerykański psychiatra i psychoterapeuta. Przez wiele lat pracował jako profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda. Należy do pionierów psychoterapii grupowej, jak również zaliczany jest współczesnych przedstawicieli terapii egzystencjalnej należącej do nurtu psychoterapii humanistycznej. Po jego książki sięgają zarówno studenci psychologii i psychiatrii, psychoterapeuci, jak również czytelnicy zainteresowani tematem psychologii. Dzięki temu, że dr Yalom w swoich beletrystycznych książkach nie nadużywa specjalistycznego żargonu, jego publikacje mają szansę trafić do szerszego grona odbiorców. Do najczęściej czytanych książek Yaloma należą m.in. Mama i sens życia oraz Kat miłości.

Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów

Książka po raz pierwszy została wydana w 2001 roku. Mimo upływu czasu tym niezwykłym przewodnikiem po udanej psychoterapii interesują się kolejne pokolenia młodych i starszych stażem terapeutów. Dr Irvin Yalom – na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia – proponuje nowatorskie podejście do pracy z pacjentem. Podaje konkretne przykłady, ale również dzieli się radami i wskazówkami pomocnymi w pracy terapeutycznej. Książka stanowi świetny poradnik dla każdego psychologa i psychoterapeuty niezależnie od nurtu psychoterapii, w którym pracuje. Z pewnością sprawdzi się także jako praktyczne kompendium wiedzy dla studentów psychologii.

Książkę kupicie tutaj: Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów

Leżąc na kozetce

Książka, która po raz pierwszy trafiła do czytelników w 1996 roku, nareszcie po latach nieobecności wraca do księgarń. Powieść porusza w niej wątki trzech terapeutów reprezentujących zupełnie różne podejście do psychoterapii. Seymour jest tradycyjnym terapeutą, jednak w relacji z pacjentką zaciera granicę przyzwoitości seksualnej. Marshal ma kłopoty z rolą pieniędzy w swoim życiu i mierzy się z zachowaniami obsesyjno – kompulsywnymi. Z kolei Ernest opracowuje radykalnie nowe podejście do terapii, które charakteryzuje się całkowicie otwartą i uczciwą relacją z pacjentem. Jego eksperyment może się zakończyć katastrofą.

To fascynująca powieść psychoterapeutyczna, w której Yalom odkrywa wnętrze umysłu psychoanalityków i pokazuje ich słabości. Uznany pisarz i psychiatra prowokuje czytelników przedstawieniem zróżnicowanych więzi, jakie łączą terapeutę i pacjenta. Nie zabrakło tu tematów etyki zawodowej, ludzkich pokus, dobra pacjenta, szczerości i kłamstw. To książka, które odczarowuje świat psychoterapeutów i sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na ludzi, którym powierzamy nasze uzdrowienie.

Książkę kupicie tutaj: Leżąc na kozetce

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować