Strona główna » „Uwolnij się od psychopaty”. Książka, która naprawdę może pomóc
Poradniki Recenzje

„Uwolnij się od psychopaty”. Książka, która naprawdę może pomóc

Uwolnij się od psychopaty

Zagadnienia związane z psychopatią powoli przestają kojarzyć się z mordercami i gwałcicielami. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać, czym jest to zaburzenie i dlaczego należy separować się od osób nim dotkniętych. A jednak w tej materii nadal potrzebna jest edukacja oraz rzetelne książki, które tłumaczą zachowania psychopatów czy metody ich działania. Poradnik „Uwolnij się od psychopaty” to książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej osoby, która była lub pozostaje w związku z osobą zaburzoną.

„Uwolnij się od psychopaty”

Jackson MacKenzie to osoba, która posiada nie tylko wiedzę dotyczącą zachowań psychopatów, ale i sama była w związku z zaburzoną osobą. Zna więc te tematy „od podszewki” i doskonale rozumie, jakie emocje towarzyszą osobom, które żyją z takim człowiekiem lub próbują się od niego uwolnić. Dzięki temu przychodzi z pomocą ofiarom i krok po kroku tłumaczy manipulacje psychopaty, jego gierki, próby zastraszania, poniżania i przekonywania, jak złym jest się człowiekiem. Ta pozycja przeraża, ale w ten sposób otrzeźwia i pokazuje, jak poważnym niebezpieczeństwem jest zadawanie się z osobą zaburzoną.

Autor książki tłumaczy, że psychopaci nierzadko noszą garnitury, posiadają wyższe wykształcenie i pozornie sprawiają wrażenie świetnych mężów, empatycznych nauczycielek czy udzielających się charytatywnie biznesmenów. Jednocześnie w rzeczywistością są zimno kalkulującymi drapieżnikami, którym zaburzenie uniemożliwia doświadczanie pełni emocji. Będąc „w uśpieniu”, poszukują bodźców. Nie znoszą nudy, a więc braku towarzystwa. Nieustannie potrzebują stymulacji, a tę zapewniają im partnerzy, podwładni czy dzieci sąsiadów…

Dlaczego psychopaci są niebezpieczni?

Jednym z poważnych problemów jest to, że osoba, która nie doświadczyła związku z psychopatą będzie miała spory problem zrozumieć, dlaczego życie z nim jest tak trudne, bolesne i traumatyzujące. Co gorsza ci, którzy kierują się stereotypami i wiążą sylwetki psychopatów z mordercami, uznają, że co poniektórzy są przewrażliwieni, a w rzeczywistości nie może być tak źle…

Autor bardzo szczegółowo omawia schematy, które występują w związkach psychopatów: bombardowanie miłością, umniejszanie wartości, deprecjacji relacji czy próba wpędzenia ofiary w wyrzuty sumienia i poczucie utraty kontaktu z rzeczywistością. Niestety te drapieżniki są tak skrupulatne, że potrafią manipulować sytuacjami, by uzyskać z nich jak najwięcej. Wśród strategii psychopatów nie brakuje także osądzania, karania ciszą, krytykowania czy budzenia zazdrości. A wszystko po to, by zniszczyć człowieka, który doświadcza tego, co nie jest dane doświadczyć psychopacie.

I gdy to wszystko może brzmieć przerażająco, szacunkowe dane pokazują, że w społeczeństwach znajduje się co najmniej 4-5% osób zaburzonych. I te dane przerażają, bo pokazują, że regularnie spotykasz osoby, które pod płaszczykiem życzliwości i fascynacji będą się chciały do Ciebie zbliżyć, by później odebrać Ci wszystko, co dla Ciebie najdroższe.

Ta książka jest ważna, nasycona informacjami i przykładami z życia. Przynosi także wiele wskazówek oraz metod postępowania, które można i warto wdrożyć do swojego sposobu uwalniania się od osoby zaburzonej. Autor pokazuje, że choć to trwa, to przynosi korzyści, buduje siłę i poczucie pewności siebie. Masa wskazówek, cennych informacji oraz podpowiedzi, dzięki którym być może i Ty w przyszłości zdołasz się uchronić. Kto wie, może pewnego dnia ktoś Tobie bliski będzie uciekał od psychopaty, a Ty dzięki tej książce będziesz w stanie zrozumieć wagę problemu? Rzetelnie opracowany i lekko napisany poradnik, warto mieć go w swojej biblioteczce.

Książkę „Uwolnij się od psychopaty” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować