Strona główna » Tylko dla kobiet? „Sztuka obsługi waginy”
Polecenia Poradniki Recenzje

Tylko dla kobiet? „Sztuka obsługi waginy”

Sztuka obsługi waginy

Andrzej Gryżewski jest seksuologiem i psychoterapeutą, który po raz kolejny dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Tym razem w rozmowie z Jagną Kaczanowską w książce “Sztuka obsługi waginy” porusza tematy kobiecych potrzeb, osiągania satysfakcji, samomiłości, ale i wstydu czy dyskomfortu. Pokazuje, że wiele kobiet wciąż nie czuje się dobrze we własnym ciele, a to rzutuje na ich relacje z samą sobą oraz partnerami.

„Sztuka obsługi waginy”

Książka jest rozmową seksuologa i dziennikarki. Autorzy w lekki sposób obejmują całe spektrum kobiecych doświadczeń związanych z seksualnością, zdrowiem, potrzebami, traumami czy samoakceptacją. Gryżewski z bólem stwierdza, że wiele kobiet wciąż traktuje swoje waginy w sposób użytkowy, przeznaczony do pielęgnacji oraz spełniania jedynie męskich pragnień. Jednocześnie stara się pokazać, że jeśli kobieta nie będzie akceptować siebie, to nie tylko nie osiągnie swojej satysfakcji, ale i utrudni relację ze swoim partnerem.

Jakie jeszcze tematy i porady znajdziesz w tej książce? Dowiesz się m.in.:

  • jak zadbać o pożądanie w związku i jak je podtrzymać,
  • jak możesz czerpać satysfakcję i doprowadzić się do orgazmu,
  • w jaki sposób poradzić sobie z molestowaniem w związku,
  • w jaki sposób egzekwować swoje potrzeby oraz stawiać własne granice, czy to w sypialni czy poza nią.

Obszerny poradnik o kobiecej seksualności

Oczywiście sam tytuł jest tylko wolnym nawiązaniem do tematu, którego dotyka. Wagina symbolizuje całą kobiecą seksualność oraz potrzeby psychiczne pań. To bardzo obszerna książka, w której znajdziesz tematy nie tylko łatwe, ale i trudne czy bolesne. Seksuolog skupia się również na ofiarach molestowania i pokazuje, że seksualność zależy od indywidualnych preferencji i uwarunkowań każdego człowieka. Jednocześnie stara się przekonać, że tematy, które początkowo zawstydzają czy przerażają, w rzeczywistości wcale nie są takie trudne.

Na uwagę zasługuje sama forma książki. Rozmowa dwóch autorów staje się coraz bardziej popularnym sposobem na przedstawienie nawet bardzo złożonych kwestii. Dzięki temu tematy, które mogą krępować, stają się bardziej przystępne. Gryżewski pokazuje, że wiele pań ma problem z czułym podejściem do samych siebie, stara się więc oswoić różne kwestie i pokazać, że należy o nich mówić w sposób całkowicie naturalny.

To świetna pozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pomaga zbudować swobodę i ułatwia komunikację zarówno wśród par, jak i z samą sobą.

Książkę Andrzeja Gryżewskiego i Jagny Kaczanowskiej “Sztuka obsługi waginy” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować