Strona główna » The Wizarding World Shop. Świat Harry’ego Pottera zawitał do Hamburga
Ciekawostki

The Wizarding World Shop. Świat Harry’ego Pottera zawitał do Hamburga

Wizarding World

Czy są tu fani najsłynniejszego literackiego czarodzieja? Jeśli świat Harry’ego Pottera nie ma przed Tobą tajemnic i z przyspieszonym biciem serca spoglądasz na każdy magiczny gadżet, to zdecydowanie powinieneś/powinnaś wybrać się na wycieczkę do Hamburga. 1 sierpnia otworzył się tam sklep dla fanów Pottera!

Autorem całego zamieszania jest niemiecka sieć księgarni Thalia. Sklep o nazwie The Wizarding World Shop by Thalia otworzył swoje drzwi dla czarownic, czarodziejów i mugoli dziesięć dni temu na dworcu głównym w Hamburgu. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji i magicznych niespodzianek.

“The Wizarding World Shop by Thalia” fascynuje unikalnym designem sklepu i ekskluzywnym asortymentem z filmowego świata Harry’ego Pottera oraz Fantastycznych Zwierząt. Oferta jest naprawdę imponująca, ponieważ powierzchnia nowego sklepu wynosi 221m² i jest rozłożona na dwóch piętrach. Co ważne, najbardziej magiczne miejsce w całych Niemczech zaprasza 7 dni w tygodniu. Przy okazji wycieczki lub przesiadki warto więc rozważyć wizytę w tym sklepie w swoich planach.

Więcej informacji o niemieckiej mekce miłośników książek J.K. Rowling znajdziesz na oficjalnej stronie sklepu: https://www.thalia.de/vorteile/wizarding-world-shop

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować