Strona główna » “The Love Hypothesis”. Udawany związek pary naukowców – co pójdzie nie tak?
Bestsellery Romanse i erotyki

“The Love Hypothesis”. Udawany związek pary naukowców – co pójdzie nie tak?

The Love Hypothesis Ali Hazelwood

Książkowy romans tylko latem? Zdecydowanie nie! Nic tak nie rozgrzewa jesienią jak ciepła, romantyczna opowieść czytana w domowym zaciszu. Jeśli szukasz tytułu tego gatunku, który warto przeczytać jeszcze w tym roku, bez wahania zapisz „The Love Hypothesis”!

Od neurobiologii do romansu

Ali Hazelwood, która napisała bestsellerowy romans rozgrywający się na uczelnianym kampusie, jest włoską neurobiolożką i pisarką. Ali Halezwood – to jej literacki pseudonim. Swoją pisarską karierę rozpoczęła w 2021 roku od książki „The Love Hypothesis”. Powieść z prędkością światła podbiła serca czytelniczek i trafiła na listy bestsellerów (m.in. bestseller New York Timesa). Na Goodreads powieść doczekała się ponad pół miliona pozytywnych recenzji. To zadziwiający sukces pisarski, biorąc pod uwagę, że Ali Hazelwood wcześniej pisała artykuły naukowe o mózgu. A jak możesz się domyślać, ich zakończenie zdecydowało nie przypominało wersji „i żyli długo i szczęśliwie”.

Autorka aktualnie mieszka w USA, gdzie zdobyła tytuł profesora w dziedzinie neuronauki. Do tej pory w Ameryce ukazały się jeszcze jej cztery powieści („Under One Roof”, „Stuck with You”, „Below Zero”, „Love on the Brain”) – wszystkie w 2022 roku! Zdecydowanie więc naukowa kariera Włoszki ma dobry wpływ na jej literacką wyobraźnię. Po lekturze „The Love Hypothesis”, której polskie tłumaczenie ukazało się latem tego roku nakładem Wydawnictwa You&YA, czekamy za niecierpliwością na kolejne tytuły.

Każde założenie jest błędne, jeśli chodzi o miłość

Fabuła romansu „The Love Hypothesis” dzieje się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Stanforda, co nie dziwi, jeśli zważymy na wykształcenie i pracę pisarki. Główną bohaterką jest młoda doktorantka Olive Smith, która nie wierzy w prawdziwą miłość. Jednak życzy takiej miłości swojej najlepszej przyjaciółce Anh, która zakochała się w byłym chłopaku Olive, co trochę komplikuje całą sprawę. Olive nie czuje już nic do Jeremy’ego, ale musi przekonać o tym Anh. Wpada więc na „genialny” pomysł. Decyduje się pocałować pierwszego mężczyznę, którego spotka na swojej drodze. Tak się składa, że ofiarą jej pomysłu pada dr Adam Carlsen, który szedł uczelnianym korytarzem. Żeby dodać więcej pikanterii i niezręczności tej sytuacji, dodajmy, że to najbardziej przystojny i genialny wykładowca. Ale przy okazji największy wydziałowy tyran, postrach studentów i doktorantów.

W obronie Olive należy zaznaczyć, że mężczyzna nie wydawał się specjalnie oburzony pocałunkiem.

Chwilę mu zajęło pozbieranie myśli, ale to zrozumiałe, biorąc pod uwagę okoliczności. Wszystko trwało może minutę i było wyjątkowo niezręczne, niekomfortowe i nawet dość bolesne. Olive przylgnęła ustami do jego ust, wpijając się w nie mocno i stając na palcach, by jej twarz znalazła się na podobnym poziomie co jego głowa. Czy on musiał być tak wysoki? Dla postronnych pocałunek zapewne wyglądał jak jakiś pokraczny cios głową. Przez chwilę Olive bała się, że nie zdoła doprowadzić całej operacji do końca i jej przyjaciółka Anh, którą Olive wypatrzyła kilka sekund wcześniej, szybko się zorientuje, że Olive i Pan Całuśny wcale nie są parą na randce.

Gwiazda Uniwersytetu Stanforda czyli dr Carlsen o dziwo po przypadkowym pocałunku zgadza się udawać chłopaka Olive. A wszystko, by udowodnić jej przyjaciółce, że Olive nie kocha już Jerymy’ego. Czy ta historia może skończyć się happy endem? I co w ogóle miałby on oznaczać?

W książce „The Love Hypothesis” adresowanej do czytelników 18+ czeka nas i uczelniana, szczególnie doktorancka rzeczywistość, jak i miłosne perypetie. Niewielki eksperyment młodej dziewczyny przeradza się w odkrycie stulecia. Olive będzie musiała się zmierzyć z własnymi uczuciami i nauczyć się radzić sobie z miłością w praktyce, a nie tylko w teorii…

Jeśli masz ochotę przekonać się, jak potoczyła się historia Olive i Adama Carlsena, koniecznie sięgnij po „The Love Hypothesis”. Książkę kupisz TUTAJ.

Kasia