Strona główna » “SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu”. Bestsellerowy poradnik dla rodziców Anji Rubik
Bestsellery Poradniki

“SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu”. Bestsellerowy poradnik dla rodziców Anji Rubik

SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu Przewodnik dla rodziców

Czy jako dorosły wiesz, jak rozmawiać z dzieckiem na TE tematy? Kiedy w szkołach brakuje jakiejkolwiek rzetelnej edukacji seksualnej, to na rodziców spada obowiązek przełamania tabu i zaopiekowania się tematem seksualności. Z pewnością nikomu nie przychodzi to łatwo. Trzeba wyzbyć się nerwowych śmiechów, mówienia „jesteś jeszcze za młoda/y”. Trzeba pokonać opór, wstyd, być może lęk, by móc rozmawiać ze swoim dzieckiem lub nastolatkiem bez skrępowania. Na szczęście z pomocą przychodzi obowiązkowa lektura dla każdego rodzica „Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zdrowiu. Przewodnik dla rodziców”.

Nowy projekt Anji Rubik

Najnowszy poradnik Anji Rubik, założycielki Fundacji SEXEDPL, to kontynuacja adresowanego do nastolatków poradnika “SEXED.pl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Podczas gdy ta pierwsza publikacja o ciele i intymności skierowana jest do młodych czytelników, nowa ma za zadanie pomóc dorosłym w zrozumieniu seksualności własnego dziecka od okresu narodzin aż po okres nastoletni (18 lat). Tym samym pomaga rodzicom przygotować się do wszelkich rozmów ze swoimi pociechami na dowolnym etapie dorastania.

Wprawdzie nie mam dzieci, jednak tak jak my Wszyscy, byłam kiedyś dzieckiem, a potem nastolatką. Wciąż pamiętam swoje wątpliwości, zmagania i potrzebę wsparcia, tak silnie odczuwaną w tamtym okresie życia. Moje dzieciństwo było pełne miłości, ale brakowało mi rozmów. (…) Żyjemy w bardzo złożonym świecie i nie zawsze znamy wszystkie odpowiedzi. Ta książka obejmuje wiele aspektów podstawowej edukacji i oferuje rodzicom ramy, które będą mogli dostosować do własnych potrzeb i potrzeb ich dziecka. Wszyscy potrzebujemy wsparcia i miłości. To właśnie czyni nas ludźmi. W roku 2022 nadszedł czas, abyśmy okazywali sobie czułość i szacunek. Właśnie temu ma służyć ta książka: wzmacnianiu rodziców w ich miłości do dzieci, by mogli wspierać je, gdy – delikatne i kruche – przeżywają swoją młodość w ciągle zmieniającym się świecie.

– Anja Rubik

Wydawnictwo W.A.B., którego nakładem ukazał się poradnik „SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców”, zrezygnowało z zysków ze sprzedaży książek, podobnie jak i inne osoby zaangażowane w ten projekt non-profit. Wszelkie przychody zostają przekazane na rzecz działalności Fundacji SEXEDPL.

Skąd czerpać wiedzę na temat seksualności dzieci?

Nerwowe szukanie wyjaśnień i wskazówek w google, które mają Ci pomóc rozmawiać o seksie i ciele z dzieckiem, odejmuje Ci siły? Kup książkę „SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców”! W poradniku znajdziesz informacje o rozwijającej się seksualności malucha już od narodzin po okres pełnoletności. A wszystko podane w zrozumiały i konkretny sposób tak, by jakiekolwiek pytanie dziecka/nastolatka nie przyprawiło Cię o zawał.

81% rodziców chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, 45% przyznaje, że nie wie, ile dziecko w danym wieku powinno wiedzieć. Oto książka, która posłuży jako rozwiązanie wielu rodzicielskich dylematów, a czasem podpowie: to normalne, że nie wiesz, że szukasz swojej drogi. No i przede wszystkim, to idealny prezent na babyshower!

– Maciej Marcisz

W książce znajdziesz rozmowy psychologów, psychoterapeutów i seksuologów ze znanymi ze świata mediów i lubianymi rodzicami. Przeczytasz m.in. wywiad z Joanną Okuniewską, Aleksandrą i Michałem Żebrowskim, Kasią Błażejewską-Stuhr i Maciejem Stuhrem, Martyną Wojciechowską i Marcinem Prokopem. Dzięki poradnikowi Anji Rubik dowiesz się, jakie zmiany – w ciele i umyśle – związane z seksualnością zachodzą na każdym etapie życia dziecka, jak rozwija się cielesność, jak wygląda seksualność dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Część rozdziałów dotyczy również dzieci LGBT+ i ich rodziców.

W poradniku poznasz odpowiedzi na pytania takie jak m.in.:

  • Jak wychować dzieci, aby akceptowały siebie i znały swoją wartość?
  • Jak ochronić dziecko przed zagrożeniami z Internetu?
  • Jak rozmawiać o emocjach towarzyszących dojrzewaniu?
  • Dlaczego tak ważna jest umiejętność mówienia „NIE”?
  • Dlaczego warto rozmawiać z dzieckiem o antykoncepcji?
  • Czym różni się dorastanie dziś od tego kilkanaście lat temu?

„SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” przełamuje tabu i pozwala zwalczać szkodliwe stereotypy wokół dorastania, seksualności dzieci i ich praw. Książkę możesz kupić tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować