Strona główna » „Testosteron. Klucz do męskości” od Ewy Kempisty-Jeznach
Polecenia Poradniki

„Testosteron. Klucz do męskości” od Ewy Kempisty-Jeznach

„Testosteron. Klucz do męskości”

Ewa Kepmisty-Jeznach zasłynęła jako lekarka od chorób psychosomatycznych, które od kilku lat wreszcie są prawidłowo nazywane i już nikogo nie dziwi, że to stres czy niezdrowy tryb życia wpływają na nasze samopoczucie i rozwijanie się różnych schorzeń. Nierzadko pacjenci latami chodzą od gabinetu do gabinetu, by kolejni „specjaliści” rozkładali bezradnie ręce. Wtedy przychodzi Ewa Kempisty-Jeznach i wreszcie stawia diagnozę, ściągając z ramion chorego ciężar. Lekarka przychodzi również do naszych domów z kolejnymi książkami, dostarczając niezbędnej wiedzy. Jedną z wartych uwagi pozycji jest „Testosteron. Klucz do męskości”.

„Testosteron. Klucz do męskości”

Cała książka została poświęcona zagadnieniu testosteronu, który wpływa na zachowanie, samopoczucie, styl życia i wreszcie zdrowie panów. Stąd też ta pozycja jest skarbnicą wiedzy dla mężczyzn, którzy mogą obserwować swoje organizmy i reagować w porę, oraz dla kobiet, które dzięki wskazówkom lekarki mogą stać się bardziej czujnymi i empatycznymi partnerkami. Warto wspomnieć o tym poradniku blisko w 5 lat od jego pierwszego wydania.

Na jakie pytania znajdziesz odpowiedzi w tej książce? Lekarka skupia się między innymi na tym:

  • czy poziom testosteronu może wpływać na skłonność do zdrad,
  • w jaki sposób reguluje męskie zachowania,
  • czemu ten hormon jest tak bardzo ważny,
  • co sprawia, że z roku na rok coraz młodsi mężczyźni skarżą się na jego niedobór oraz coraz gorsze samopoczucie.

Ewę Kempisty-Jeznach interesuje przede wszystkim styl życia pacjenta, jego rutyna, przyzwyczajenia czy ewentualne nałogi. Na ich podstawie jest w stanie dostrzec pierwsze niepokojące zachowania, które prawdopodobnie wpływają na problemy zdrowotne. Chęć dorównania wygórowanym oczekiwaniom rodziców czy partnerki, ciągły wyścig w pracy i wspinanie się po szczeblach kariery czy wyczynowy sport bardzo mocno obciążają organizm i wpływają na pogarszające się samopoczucie psychiczne oraz dobrostan całego organizmu.

Warto przeczytać tę książkę, bo jest o nas i naszych związkach. Jeśli jesteś mężczyzną, to lepiej zrozumiesz pracę oraz potrzeby swojego organizmu i dowiesz się, jak o niego dbać oraz zapobiegać ewentualnym kłopotom zdrowotnym. Dzięki licznym wskazówkom autorki zrozumiesz, na jakie sygnały powinieneś zwracać uwagę, by nie doprowadzić do piętrzących się kłopotów. Będąc kobietą natomiast lepiej poznasz pracę męskiego organizmu i będziesz w stanie stawać się bardziej empatyczną i spostrzegawczą partnerką.

Książkę „Testosteron. Klucz do męskości” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować