Strona główna » „Związani milczeniem”. Książka o cenie mówienia prawdy
Young Adult Zapowiedzi i nowości

„Związani milczeniem”. Książka o cenie mówienia prawdy

Związani milczeniem

Joanna Ho jest amerykańską pisarką chińskiego pochodzenia i na co dzień żyje nad Zatoką San Francisco. Autorka stworzyła program resocjalizacyjny zastępujący karę pozbawienia wolności oraz szkolenie zawodowe dla wychowawców i nauczycieli. Jej książka „Związani milczeniem” to debiut YA, który zwraca uwagę na to, jaką cenę trzeba ponieść, by mówić prawdę o wykluczeniach. Trudna, ale niesamowicie ważna nowość wydawnicza.

„Związani milczeniem”

Główną bohaterką powieści jest May. Dziewczyna nie jest przykładną córką. Zamiast schludnych sukienek wybiera wygodne bluzy, a matematykę zamienia na czytanie książek i sama marzy o tym, aby pewnego dnia zostać pisarką. May pozostaje w tyle, bo jest siostrą przykładnego, idealnego brata. Danny jest wysportowany, świetnie się uczy i właśnie dostał się na prestiżowy uniwersytet. Niestety rodzina skrywa pewną tajemnicę – chłopak cierpi. Gdy bohater nie wytrzymuje walki z depresją i popełnia samobójstwo, świat May się rozpada, a na jej rodzinę spada fala krytyki. Ludzie wokół oskarżają rodziców May o zbytnią presję wywieraną na młodym chłopaku.

Dziewczyna postanawia działać wbrew woli swoich rodziców i zaczyna publikować swoje teksty. Dotyczą one uprzedzeń oraz uwłaczających stereotypów dotyczących osób azjatyckiego pochodzenia. May nie spodziewała się, że jej publikacje wywołają jeszcze większe emocje, a ona sama zostanie za nie skrytykowana. Nie zamierza jednak milczeć i się wycofać, nawet gdy jej własna rodzina zaczyna się od niej odwracać… Dziewczyna przekonuje się, że o pewne wartości zawsze trzeba walczyć.

„Związani milczeniem” to nietuzinkowa książka, która porusza bardzo trudne i obszerne tematy. Ta pozycja jest istotnym głosem, ponieważ została napisana przez autorkę, która również ma azjatyckie korzenie i zdaje się rozumieć trudności takich osób bardziej niż inni. Wspaniała, warta uwagi nowość wydawnicza, którą już od 8 sierpnia możesz spotkać w księgarniach.

Książkę „Związani milczeniem” znajdziesz również tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować