Strona główna » Terry Pratchett i ostatni zbiór jego opowiadań. “O jaskiniowcu, który podróżował w czasie”
Fantastyka Polecenia Zapowiedzi i nowości

Terry Pratchett i ostatni zbiór jego opowiadań. “O jaskiniowcu, który podróżował w czasie”

O jaskiniowcu, który podróżował w czasie - Terry Pratchett

Terry Pratchett miał bujną wyobraźnię i potrafił nas zabrać w niewiarygodnie piękne miejsca. To już 7 lat, odkąd pisarza nie ma z nami. Nie oznacza to jednak, że zapominamy o jego twórczości! 17 maja 2022 roku miała miejsce premiera jego ostatniego zbioru opowiadań. „O jaskiniowcu, który podróżował w czasie” to książka, która Cię urzeknie. Pratchett pisał tak, że nie sposób o nim zapomnieć.

O jaskiniowcu, który podróżował w czasie

Książka ma dwie zalety, które można wymienić już po chwili trzymania jej w ręku. Pierwszą z nich jest estetyka. Czasami rysunki zajmują praktycznie całą stronę, a treść opowiadań jest umieszczona po bokach. To gratka dla tych, którzy lubią piękne wydania oraz dzieci, dla których grafika stanowi ważny bonus.

Oczywiście znacznie ważniejszą kwestią jest sama treść. W książce znajdziesz opowiadania, które możesz przeczytać w godzinę, jak i rozkoszować się nimi jedno po drugim przez kilka dni. Są nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim mądre. Wypowiadają się w nich zwierzęta czy przedmioty, które mają ważną myśl do przekazania. Nie oznacza to jednak, że Cię zanudzą! O nie nie. Choć Pratchett może być kojarzony z literaturą dziecięcą, to również dorośli często się tu uśmieją.

Autor przychodzi do nas z ważnym przekazem. Każdy z nas jest wyjątkowy, bo jest niepowtarzalny. Nie ważne jest to, co na zewnątrz, ale co w środku. Dzięki tak prostej i często powtarzanej, ale ważnej myśli cała treść nabiera dla nas jeszcze większego znaczenia. To książka, którą możesz czytać sam, jak i ze swoim dzieckiem. Rozkoszuj się treścią, przepiękną grafiką i zanurz się w świat, z którego aż żal wychodzić…

Książkę „O jaskiniowcu, który podróżował w czasie” możesz kupić tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować