Strona główna » Ta książka obudzi wewnętrzny spokój. „Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy”
Książki naukowe i popularnonaukowe Polecenia

Ta książka obudzi wewnętrzny spokój. „Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy”

Zachowaj spokój

Już od zarania dziejów najwięksi myśliciele świata zastanawiali się, co może przynieść człowiekowi szczęście, co oznacza bycie dobrym czy w jaki sposób można pozbierać się po żałobie. I choć minęły tysiąclecia od momentu, w którym zaczęły być wygłaszane pierwsze nauki filozofów, to ludzie nadal borykają się z rozterkami dotyczącymi najważniejszych egzystencjalnych kwestii. I właśnie na tym Brigid Delaney oparła swoją książkę „Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy”. Dlaczego warto ją przeczytać?

„Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy”

„Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy” to książka, która zaprowadzi Cię przez nauki kilku najsłynniejszych starożytnych filozofów. A jednak nie będzie tu nudno, nie będzie sztywnych formułek, które po prostu trzeba zapamiętać. Autorka pokazuje, że filozofia to nauka, z której można czerpać niezależnie od wieku. Sięgając do stoicyzmu, udowadnia, że każdy człowiek posiada narzędzia niezbędne do tego, by być spokojnym i szczęśliwym.

Brigid Delaney przybliża filozofię Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza i podpowiada, w jaki sposób można wykorzystać wskazówki starożytnych myślicieli i wprowadzić je w swoje życie. Dzięki drobnym zmianom dostrzeżesz, że budzi się w Tobie wewnętrzny spokój i odzyskujesz poczucie sprawczości. I co ważne, ta książka jest lekka i momentami humorystyczna. Choć porusza tematy związane z filozofią, to nawiązuje w ten sposób do współczesnych nam bolączek i pokazuje, że nie tak trudno odzyskać kontrolę w życiu.

Książkę „Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować