Strona główna » „Sztuka kobiecości”, czyli to wszystko, co na kobiecość się składa
Poradniki Recenzje

„Sztuka kobiecości”, czyli to wszystko, co na kobiecość się składa

Sztuka kobiecości

Książki od Wydawnictwa Agora to jedne z tych poradników, które warto mieć w swojej biblioteczce. Poruszają tematy związane z różnymi sferami ludzkiego życia. W „Sztuce kobiecości” znajdziesz rozmowę dziennikarki Anety Borowiec z seksuolożką i ginekolożką Beatą Wróbel. Autorki skondensowały w niej tematy, które składają się na kobiecość. Co więc w niej znajdziesz?

„Sztuka kobiecości”

Beata Wróbel słynie z poczucia humoru, ciętego języka oraz bezpośrednich komentarzy. To doświadczona lekarka, które od dziesięcioleci pracuje z kobietami w swoim gabinecie, a teraz dzieli się swoimi spostrzeżeniami oraz wiedzą. Opowiada o różnych sytuacjach, jakie ją spotkały przez lata pracy. W rozmowie z Anetą Borowiec płynnie przechodzi od tematu do tematu, tworząc swoiste kompendium wiedzy dotyczącej kobiecości.

Ginekolożka zwraca uwagę, że niektóre kobiety nie mają kontaktu ze swoim ciałem i wstydzą się nawet nazywać jego części. O ile nie mają kłopotu z nazywaniem nadgarstków, łydek czy oczu, o tyle swoje waginy nazywają ogólnikowo, stosując sformułowania tam na dole. I to jest poważny problem, ponieważ nie chcą stosować anatomicznych nazw, a nierzadko nawet nie wiedzą, jak wyglądają ich intymne części ciała.

Spektrum tematów

W tej książce znajdziesz wiele różnorodnych tematów. Być może niektóre z nich wywołają niepewność albo opór. Możliwe, że część z nich poinformuje Cię o czymś nowym. „Sztuka kobiecości” to rozprawa o piersiach, ich kształcie i znaczeniu; o libido, kobiecych orgazmach i mięśniach Kegla; o punkcie G i seksie, który z czasem zaczyna coraz bardziej cieszyć; wreszcie o samoakceptacji i czułości wobec własnego ciała.

Wśród tematów poruszanych przez autorki znajdują się także kwestie dotyczące pogodzenia życia zawodowego z byciem mamą i partnerką oraz problemów, jakie piętrzą się przed paniami, które starają się złapać oddech i wykrzesać jeszcze czas dla siebie. Nie braknie także trudnych tematów, poruszających m.in. kwestie traumy oraz radzenia sobie z nią, chorób, menopauzy czy wpływu hormonów na samopoczucie i zdrowie.

To świetna książka zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcieliby lepiej zrozumieć problemy i pragnienia swoich partnerek, mam, sióstr czy córek. Rozmowa jest prowadzona lekko, a mimo tego zawiera masę cennych informacji.

Książkę Beaty Wróbel i Anety Borowiec znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować