Strona główna » „Syrenka” Camilli Lackberg w nowym wydaniu
Polecenia Thriller

„Syrenka” Camilli Lackberg w nowym wydaniu

Camilla Lackberg jest jedną z bardziej znanych współcześnie powieściopisarek. Jej thrillery mrożą krew w żyłach i zachwycają nie tylko skandynawskich czytelników. W 2022 roku „Syrenka” autorki doczekała się kolejnego swojego wydania. I to dobry powód, aby wspomnieć o tej powieści.

„Syrenka”

„Syrenka” jest szóstą z kolei powieścią z „Sagi o Fjallbace”. Ale spokojnie! Książki autorki można czytać wyrywkowo, nie znając ich wcześniejszych części. Choć część bohaterów jest ta sama i pojawiają się nawiązania do ich przeszłości, to i bez znajomości poprzednich tomów ogarniesz, co się dzieje i dasz się porwać fabule.

Książka rozpoczyna się znalezieniem zwłok mężczyzny, który zginął cztery miesiące wcześniej. Jego zaginięcie wzbudziło emocje, ponieważ facet zapadł się pod ziemię w przedziwnych, tajemniczych okolicznościach. Jego ciało odnajduje przypadkowy spacerowicz, widząc je w skutym lodem jeziorze. Niestety morderstwo nie było przypadkowe i było częścią większego planu. Niedługo po odnalezieniu zwłok przyjaciel zmarłego otrzymuje listownie groźby.

Sprawa staje się jeszcze bardziej podejrzana, gdy policja odnajduje ciało kolejnego mężczyzny. Śledczy zaczynają szukać wątku, który łączyłby ze sobą ofiary. Nie mają jednak pojęcia, że aby go znaleźć muszą się cofnąć w bardzo daleką przeszłość…

Oczywiście ta powieść jest fenomenalna dzięki zwrotom akcji, charyzmatycznym śledczym (Erika, która prowadzi sprawę jest w bliźniaczej ciąży, ale ta nie przeszkadza jej w pracy), tajemnicy z przeszłości oraz genialnie snutym wątkom. Jeśli więc kochasz thrillery i masz ochotę na dobrą lekturę w weekend, to sprawdź najnowsze wydanie powieści Lackberg. Nie zawiedziesz się.

Książkę „Syrenka” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować