Strona główna » Zatrważające „Morderstwo na szlaku” od Jenny Blackhurst
Polecenia Thriller Zapowiedzi i nowości

Zatrważające „Morderstwo na szlaku” od Jenny Blackhurst

Jenny Blackhurst to niekwestionowana gwiazda świata literatury. Autorka tworzy rewelacyjne thrillery, które zachwycają czytelników z całego świata. Jej najnowsza powieść „Morderstwo na szlaku” miała swoją premierę 23 lutego i już zebrała wiele pozytywnych recenzji. Co w tej książce jest tak niesamowitego?

„Morderstwo na szlaku”

W książce poznajemy Maisie. To młoda dziewczyna, która umówiła się z koleżanką na wyprawę górskim szlakiem. Niestety przyjaciółka wystawiła ją na ostatnią chwilę, a Maisie nie chce wracać do domu, w którym mieszka chorująca matka i siostry. Zamierza więc samodzielnie udać się na wyprawę i podziwiać widoki. Jednak w pewnym momencie spotyka na szlaku rodzeństwo, które chce się do niej przyłączyć. Od tego momentu wędrują w trójkę.

Początkowo udana wycieczka szybko zamienia się w nieprzyjemną podróż. Sera i Rick bez skrupułów korzystają z ekwipunku Maisie i zachowują się bardzo swobodnie. Bohaterka jest zmieszana i nie ma pojęcia, co powinna o tym sądzić. Jednak coraz bardziej zaczyna interesować się chłopakiem, a swoboda jego siostry przestaje być dla niej aż tak uciążliwa.

Co tam się wydarzyło?

Niestety z podróży szlakiem West Coast nie wracają wszyscy. Seraphine znika, a Maisie twierdzi, że była świadkiem morderstwa i widziała, kto go dokonał. Człowiek zostaje skazany i bardzo możliwe, że jest to ktoś niewinny… Jednak Maisie za wszelką cenę dąży do swego i zamierza zapomnieć o przeszłości. Chce dźwigać jej ciężar w samotności i ani myśli o tym, by z kimkolwiek rozmawiać na ten temat.

20 lat później Maisie ukrywa się pod postacią Laury. Teraz to przykładna żona, matka, kobieta prowadząca własną firmę. Rozkręca działalność zajmującą się tworzeniem spersonalizowanych prezentów, ma świetnie zarabiającego męża, dwójkę dzieci i własny dom. Prowadzi doskonale zaplanowane i udane życie. I niestety pewnego dnia ktoś się do niego wkrada. Czy to możliwe, że po tylu latach udało się odnaleźć ukrywającą się kobietę?

Wszystkie problemy bohaterki rozpoczynają się od informacji, że na szlaku górskim odnaleziono szczątki ludzkie i prawdopodobnie należą one do zaginionej przed laty Seraphine. Niedawno z więzienia wyszedł człowiek, który został skazany za jej morderstwo, a teraz wokół Laury dzieją się dziwne rzeczy. Ktoś próbuje porwać jej córkę, dostarcza obrzydliwą przesyłkę, porywa psa… Wszystko wskazuje na to, że stawia Laurze wyzwanie. Nie wie jednak, że kobieta jest w stanie nawet zabić za cenę swojego spokoju.

„Morderstwo na szlaku” to jedna z najgorętszych lutowych nowości. Gdy już się wydaje, że mamy swój trop, autorka zręcznie dodaje kolejne wątki i jeszcze bardziej szokuje. Co tak naprawdę wydarzyło się na szlaku, kim jest Laura i czy słusznie skazano jakiegoś człowieka za morderstwo? Tutaj jedno jest pewne – przy tej książce nie zmrużysz oka. Rewelacyjny thriller, doskonale wysnuta fabuła i nieszablonowi bohaterowie.

Książkę Jenny Blackhurst znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować