Strona główna » Książki, gdy jest Ci w życiu ciężko
Polecenia Poradniki

Książki, gdy jest Ci w życiu ciężko

Każdy z nas miewa w życiu gorsze okresy. Niektóre są spowodowane śmiercią bliskiej osoby, rozstaniem czy problemami w pracy. Inne ciągną się dużo dłużej i wynikają z poczucia zagubienia, niepewności czy niezdolności do pokochania samego siebie. Niestety nie wszystkie można przepracować samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Na szczęście w trudnym okresie życia można szukać wsparcia na różne sposoby. Jednym z nich jest sięganie po książki. Które z nich mogą Ci się wtedy przydać?

„Twoja wewnętrzna moc”

Twoja wewnętrzna moc. Agnieszka Maciąg

To książka Agnieszki Maciąg, która w każdym kolejnym poradniku otula, otacza ciepłem i akceptacją. Jednocześnie przynosi nowe informacje, sposoby na wprowadzanie zmian w swoim życiu i podpowiedzi, jak wsłuchać się w siebie, by wreszcie się usłyszeć… W książce „Twoja wewnętrzna moc” dowiesz się, w jaki sposób możesz zarządzać swoim lękiem, jak zmienić swoje nastawienie i wyzwania traktować jako okazje do rozwoju oraz jak podejmować ryzyko i odnajdywać w tym radość. Brzmi bardzo skomplikowanie, ale w rzeczywistości Maciąg pisze lekko, jak do najlepszego przyjaciela. Ta książka jest niczym plaster, więc zdecydowanie warto wpisać ją na swoją listę lektur.

„Wystarczająco dobra”

Wystarczająco dobra Małgorzata Mostowska

„Wystarczająco dobra” to literacki debiut Gosi Mostowskiej, jednej z najsłynniejszych polskich joginek, aktywnie działających w social mediach. Kobieta poprzez swoje kanały stara się popularyzować spokojny, zgodny z naturą i osobistym rytmem styl życia. Jej praktyki jogowe i medytacyjne trafiają do wielu osób, które zaczynają swoją przygodę z jogą i odnajdują w niej radość i samego siebie. Tym razem Gosia Mostowska daje się poznać jako pisarka. W swojej książce przedstawia osobiste refleksje, zmagania, czasem smutki i niepewności. Pokazuje, że każdy z nas miewa trudne momenty, w których czuje się słabym, najgorszym człowiekiem. Nie oznacza to jednak, że nim jest… W prosty, czuły sposób autorka pokazuje, że aby czuć się dobrze z samym sobą trzeba nauczyć się o siebie dbać i sobie ufać.

„Bóg nigdy nie mruga”

Bóg nigdy nie mruga

Regina Brett to amerykańska pisarka, której książki cieszą się największym zainteresowaniem właśnie w Polsce. „Bóg nigdy nie mruga” był jej debiutem, na który zdecydowała się, będąc blisko 50 urodzin. Wcześniej domy wydawnicze odrzucały jej książki, ale ona się nie poddawała. Brett dała się poznać jako osoba niezłomna, święcie wierząca w dobrą przyszłość, przeznaczenie i życiowe lekcje. Niestety nie zawsze tak było. W młodości zmagała się z alkoholizmem, była ofiarą gwałtu, wychowała się w patologicznej, przemocowej rodzinie, samotnie wychowywała córkę i ze wszystkich sił starała się wyrwać z biedy. Po latach zmagań odkryła swoją siłę i dziś dzieli się nią z innymi. Jej książka przedstawia 50 historii, które pokazują, że zawsze czeka na nas lepsze jutro, jakkolwiek źle by nie było.

„Zrozumieć uczucia i emocje”

Zrozumieć uczucia i emocje

Niektórzy ludzie czują wiele i mają wrażenie, że ich uczucia i kłębiące się emocje są przeszkodą w podejmowaniu decyzji. Stąd też książka „Zrozumieć uczucia i emocje” może stać się przydatnym narzędziem do poznania siebie. Andrew Fuller analizuje ludzkie uczucia, wyjaśnia, jak można z nich korzystać dla swojego dobra, jak interpretować swoje zachowania i reakcje czy jak przekuć intensywne odczucia w chwile inspiracji. To dobra pozycja dla wszystkich, którzy czują się pogubieni w swojej wrażliwości.

Wspomniane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować