Strona główna » “Sydonia. Słowo się rzekło” – nowa powieść Elżbiety Cherezińskiej już 21 lutego
Książki i powieści historyczne Zapowiedzi i nowości

“Sydonia. Słowo się rzekło” – nowa powieść Elżbiety Cherezińskiej już 21 lutego

Na każdym spotkaniu autorskim Elżbiety Cherezińskiej są tłumy. Bez względu na to, jaka książka ma aktualnie premierę, zawsze znajdą się tacy, który czekali na dokończenie innej historii. Hasło przewodnie: co dalej z Władkiem?

Autorka sięga po kolejne wyjątkowe historie, wyciąga je z mroku i nadaje obraz zrozumiały dla nas współcześnie. Czasem są jak powieści kryminalne, romanse lub fantastyka czytane z zapartym tchem do późnych godzin nocnych. Trudno uwierzyć, że są oparte na wydarzeniach prawdziwych i pełne postaci z podręczników do historii.  Czytając bestsellerową „Koronę śniegu i krwi” trudno nie zerkać do źródeł, nie szukać portretów ulubionych bohaterów. Cherezińska działa jak najlepsza nauczycielka historii, dodając emocje, namiętności i kolory do historycznych faktów. Potrafi doskonale opisać wszystko, co mogło dziać się za drzwiami komnat królewskich i w umysłach dziedziców lub dziedziczek rodów.

O czym jest nowa książka Elżbiety Cherezińskiej?

Najnowsza książka autorki ukaże się już za kilka tygodni. Tym razem pisarka sięgnęła po historię Sydonii von Bork – szlachcianki pochodzącej z najstarszego pomorskiego roku. Jej historia jest niezwykła, z jednej strony wiemy, że była uważana za najpiękniejszą kobietę na Pomorzu, z drugiej w wieku 72 lat, po trwającym rok procesie o czary, została skazana i spalona na stosie. Czy faktycznie Sydonia była czarownicą? Na pewno interesowała się zielarstwem i była bardzo wykształcona, co pozwalało jej przewidywać pewnie wydarzenia. Na pewno w czasach, kiedy w Europie odbywały się polowania na czarownice, nie były to cechy pożądane u kobiety.

Jak zapowiada wydawca, nowa powieść Cherezińskiej będzie miała 584 strony i na pewno możemy spodziewać się uczty czytelniczej. Bohaterki powieści tej pisaki są silne, wyjątkowe, nie poddają się przeciwnościom losu, a inteligencją mogłyby obdzielić niejednego władcę. Jeśli ktoś mógł opowiedzieć historię Sydonii, to właśnie Elżbieta Cherezińska. Pozostaje tylko wytrwać do 21 lutego.

Książkę w przedsprzedaży do nabycia tutaj: twarda okładka, miękka okładka.

 

 

Gosia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować