Strona główna » Pięknie ilustrowana „Wielka księga wartości”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Pięknie ilustrowana „Wielka księga wartości”

Wielka księga wartości Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Jak rozmawiać z dzieckiem o tym, czym są w życiu wartości oraz którymi z nich powinno się kierować? W końcu tolerancja, uprzejmość czy życzliwość są dla malucha czymś abstrakcyjnym. Nie tak łatwo wytłumaczyć ich znaczenie, dopóki nie pokażemy dziecku konkretnych sytuacji, w których są one wykorzystywane. Dlatego jeśli jesteś rodzicem lub chcesz pomóc innej osobie, to „Wielka księga wartości” powinna przykuć Twoją uwagę. Dlaczego?

Wielka księga wartości

W książce znajdziesz szesnaście opowiadań. Każde z nich poświęcono innej wartości. To proste historie, które pokazują, że w życiu możemy napotkać na różne trudności. Jednocześnie otulają ciepłem i ilustrują, że z wielu z nich możemy wyjść bez opresji. Stawiając czoła trudnościom kształtujemy swój charakter i często wybieramy to, co w życiu właściwe.

Jakie wartości poznasz w tej książce? Na pewno szczerość, uprzejmość, solidarność, tolerancję czy empatię. Wśród nich pojawi się także samoakceptacja. Autorki zadbały o to, by pokazać maluchowi, że kluczem do akceptowania innych jest przede wszystkim akceptowanie samego siebie. Przepięknie ilustrowana pozycja nie tylko w przystępny sposób dotrze do dziecięcej wyobraźni. „Wielka księga wartości” to także forma przypomnienia dorosłym, co tak naprawdę liczy się w życiu. Pokazuje, jak nie zatracić w sobie dziecięcej ciekawości i życzliwości wobec świata.

Autorkami książki są Teresa Blanch i Anna Gasol. Obie współpracują z hiszpańskimi wydawcami i tworzą treści z myślą o najmłodszych czytelnikach. Oprócz opowiadań o wartościach w tej lekturze znajdziesz również piękne, sugestywne ilustracje, których autorem jest Valent Gubianas. Jeśli więc zaintrygowała Cię ta nowość wydawnicza, już dziś możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować