Strona główna » “Mali Wielcy. Pablo Picasso”. Nowa książeczka z bestsellerowej serii dla dzieci
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

“Mali Wielcy. Pablo Picasso”. Nowa książeczka z bestsellerowej serii dla dzieci

Mali Wielcy. Pablo Picasso

Seria autorstwa hiszpańskiej pisarki Marii Isabel Sanchez Vegara z ilustracjami utalentowanych grafików z całego świata na dobre zagościła również w Polsce. Dzięki niewielkiej objętości picturebookom dzieci mogą poznać historie najbardziej znanych artystów, naukowców, osób ze świata polityki czy pisarzy. W styczniu tego roku do grona bohaterów cyklu Mali WIELCY dołączył Pablo Picasso czyli jeden z najsłynniejszych hiszpańskich malarzy i rzeźbiarzy.

Seria dla dzieci, którą pokochał świat

Książki dla dzieci z serii Mali WIELCY ukazują się od kilku lat nakładem Wydawnictwa Smart Books. Od premiery pierwszych tytułów seria cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników. To zasługa nie tylko przystępnego języka dostosowanego do małego odbiorcy czy barwnych ilustracji, które urozmaicają tekst. Tym, co wyróżnia książeczki Marii Isabel Sanchez Vegara, są ich niezwykli bohaterowie, którzy także kiedyś byli dziećmi i mieli swoje marzenia. A ich historie pokazują, że pasja, cierpliwość oraz odwaga w dążeniu do celu potrafią sprawić, że marzenia stają się rzeczywistością.

Do tej pory w Polsce ukazał się przekład biografii dla najmłodszych m.in. Marylin Monroe, Marii Skłodowskiej-Curie, Hansa Christiana Andersena, Karola Darwina, Steve’a Jobsa, Stephena Hawkinga czy Królowej Elżbiety II. W styczniu 2023 roku bestsellerową serię zasilił tytuł „Mali Wielcy. Pablo Picasso”.

Inspirująca historia Pabla Picasso

Pablo Picasso zwykł mawiać:

Każde dziecko jest artystą – sztuką jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie.

Przyglądając się jego dziełom, nie można odmówić mu tego, że nigdy nie przestał malować jak dziecko. I właśnie ten jego niezwykły styl zapewnił mu miejsce wśród najwybitniejszych artystów w historii. Można nawet rzec, że Pablo Picasso zrewolucjonizował sztukę XX wieku.

W książce „Mali Wielcy. Pablo Picasso” poznajemy malarza, kiedy był jeszcze małym chłopcem. Zanim opanował umiejętność mówienia, potrafił rysować (!). Natomiast pierwszy obraz spod jego pędzla powstał, kiedy Pablo miał 10 lat. Z łatwością przyszło mu opanowanie różnych technik malarskich, ale zdecydował nie poprzestawać na tym, co znane już artystom. Marzył o tym, by świat ujrzał jego własny artystyczny styl. Mimo mnóstwa pracy i talentu, początki nie były dla niego łatwe. Ledwo mógł utrzymać się ze swojej twórczości. Pablo Picasso rozwijał swój styl przez całe życie. Tworzył nie tylko obrazy i grafiki, ale również rzeźby i ceramikę.

Chcesz poznać ze swoją pociechą biografię wspaniałego hiszpańskiego artysty? Książkę „Mali Wielcy. Pablo Picasso” kupisz TUTAJ.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować