Strona główna » Świąteczne nowości książkowe 2022 dla maluszków
Książki dla dzieci Polecenia

Świąteczne nowości książkowe 2022 dla maluszków

Książki o świętach dla najmłodszych dzieci

Święta Bożego Narodzenia w życiu każdego dziecka to jedno z najwspanialszych wydarzeń. Maluchy uwielbiają tradycje adwentowe związane z oczekiwaniem na te magiczne dni w roku, a później już samo wyczekiwanie pierwszej gwiazdki z wigilijny wieczór. Nie zawsze jednak jako dorośli mamy wystarczająco dużo czasu, by zadbać o odpowiedni nastrój, atrakcje i okołobożonarodzeniowe aktywności dla naszych pociech. Z pomocą przychodzą nam wtedy książeczki o świętach dla dzieci. Pomagają one nie tylko poczuć wyjątkową, grudniową atmosferę, ale również pokazują, że maluchom radość sprawiają najprostsze czynności. Na przykład czas spędzony w rodzinnym gronie. Z myślą o rodzicach najmłodszych dzieci (2+) przygotowaliśmy krótki przegląd tegorocznych świątecznych tytułów. Zapraszamy do lektury!

„Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!”

Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!

Kicia Kocia to must read każdego kilkulatka. Od kiedy Wydawnictwo Media Rodzina wprowadziło całokartonowe wydania książeczek z bestsellerowej serii, urocza kotka i jej braciszek zagościli w codziennych lekturach również młodszych dzieci. Sztywne strony i zaokrąglone rogi sprawiają, że książka nie jest tak podatna na magiczne niszczycielskie właściwości dziecięcych rączek. A przede wszystkim jest dla nich bezpieczna. Jeśli dodamy do tego również okienka, pod którymi czekają na małego czytelnika niespodzianki, można stwierdzić, że mamy do czynienia z książką idealną.

Taki właśnie jest tytuł „Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!”, który dodatkowo porusza tematykę świąt Bożego Narodzenia. Mali bohaterowie nie mogą doczekać się świąt. Na szczęście mają przed sobą kilkanaście zadań do wykonania. Oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę wraz z Kicią Kocią i Nunusiem to sama przyjemność!

Rodzina Pętelków czeka na święta”

Rodzina Pętelków czeka na święta

Najnowsza książka Barbary Supeł o ukochanej przez maluchy rodzinie Pętelków to zdecydowany świąteczny bestseller. Pierwszy nakład tytułu zniknął szybciej niż najlepsze rogale świętomarcińskie 11 listopada. Na szczęście Wydawnictwo Zielona Sowa zdecydowało uszczęśliwić większą ilość małych fanów Jadzi Pętelki i jej sympatycznej rodziny.

Tak jak sugeruje tytuł „Rodzina Pętelków czeka na święta”, świąteczno-zimowy czas spędzimy z rodzicami Jadzi, jej młodszym braciszkiem Szczepanem i starszym – Stasiem. Nie zabraknie oczywiście pieczenia pierniczków, ozdabiania domu, świątecznych zabaw oraz czytania bożonarodzeniowych opowieści. Przez 24 rozdziały będziemy towarzyszyć rodzinie Pętelków w przygotowaniach do Wigilii. Jednak zachęcamy do czytania tych rodzinnych i niezwykle ciepłych opowiadań również w pozostałe dni grudnia, by jak najdłużej cieszyć się magią Świąt. Co więcej, dotychczasowy brak znajomości bohaterów serii Jadzia Pętelka lub Staś Pętelka niech nie będzie powodem, dla którego nie sięgniecie po tę książeczkę. Okoliczności Bożego Narodzenia to najlepszy czas, by poznać państwa Pętelków i ich dzieci.

„Święta. Książka z okienkami”

Święta. Książka z okienkami

W grudniu nasze oko na dłużej zatrzymał nowy tytuł od Wydawnictwa Wilga. Proste, acz niezwykle urocze grafiki Darii Solak zachwycają i dorosłych miłośników współczesnej polskiej ilustracji, jak i najmłodszych odbiorców literatury. W całokartonowej książeczce „Święta. Książka z okienkami” znajdziemy mnóstwo kolorowych, zabawnych ilustracji i – co najważniejsze – niespodzianek ukrytych pod okienkami.

Niewielka ilość tekstu urozmaici za to czas wspólnie spędzony z naszą pociechą przy kolejnym razie oglądania tej lektury. Polecamy również dla dzieci, które rozkochanie w czytaniu mają dopiero przed sobą. Ta świąteczna propozycja to idealny tytuł do oglądania/czytania i zabawy.

Hela sama ubiera choinkę”

Hela sama ubiera choinkę

Jeśli znacie już serię dla maluszków „Hela sama” autorstwa psycholożki Kamili Gurynowicz, nie możecie pominąć świątecznego tytułu „Hela sama ubiera choinkę”. Tym razem mała bohaterka odkrywa magię świąt. Nastał już 23 grudnia i na dziewczynkę czeka wspaniałe zadanie „ubierz choinkę”. Wspólnie z rodzicami wybiera się więc po drzewko, by w domu ubrać je w najpiękniejsze ozdoby. Chociaż na początku myśli, że taka świąteczna choinka powinna mieć na sobie spódniczkę, skarpetki…

Autorka na końcu książeczki umieściła krótki poradnik dla rodziców. Znajdują się tam praktyczne wskazówki dotyczące m.in. wybierania prezentów, pory obdarowywania nimi malucha, ich ilości czy angażowania dziecka w świąteczne przygotowania.

Kasia