Książki Stefanie Stahl rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Ich nakład przekroczył już 2 miliony, a niemiecka psycholożka i psychoterapeutka nie ustaje w swoich działaniach i wciąż pracuje ze swoimi pacjentami oraz wydaje kolejne pozycje. Jej poradniki są narzędziem, które może przynieść faktyczne korzyści osobom, które z różnych powodów potrzebują z nich skorzystać. Dlatego dziś znajdziesz tu 5 propozycji, które naprawdę warto mieć w swojej biblioteczce.
„Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”
Stefanie Stahl w tej książce skupia się na Twoim wewnętrznym dziecku. Udowadnia, że każdy z nas ma w sobie Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Tłumaczy, co kryje się za tymi pojęciami i stara się pokazać, w jaki sposób nasze dziecięce traumy, lęki czy trudne doświadczenia wpływają na to, jakie są nasze dorosłe pragnienia, zachowania czy tworzone przez nas relacje. Autorka pokazuje, że każdy człowiek boryka się z ranami wyniesionymi z dzieciństwa i to one w dużej mierze odpowiadają za nasze zachowania. Nierzadko nie rozumiemy, skąd pewne sytuacje wywołują silne emocje. To właśnie nieuświadomione, czasami i zapomniane zdarzenia mocno w nas „siedzą”. Ta książka jest bestsellerem, a późniejsze pozycje autorki przynajmniej częściowo są oparte na zagadnieniach związanych z wewnętrznym dzieckiem, warto więc poznać tę pozycję. Może wiele rozjaśnić.
„Jak nie bać się bliskości?”
To niesamowicie ważna książka, która przynosi wiele odpowiedzi na pytania związane z trudnościami w budowaniu relacji. Zastanawiasz się, dlaczego świetna relacja zaczęła się rozpadać w momencie Twojego zaangażowania? Nie wiesz czemu Twój partner zdaje się umykać, gdy chcesz zrobić dalekosiężne plany i umówić się na wspólnie spędzany czas? A może masz wrażenie, że zawsze trafiasz na niewłaściwe osoby i żadna z nich nie jest wystarczająco dobra, by móc jej w pełni zaufać? Tym razem niemiecka psychoterapeutka pokazuje, że za wieloma tymi problemami stoi lęk przed zaufaniem, niemożność stworzenia zdrowej i długotrwałej relacji. Ta książka jest ważna zarówno dla osób, które doświadczyły związków z takimi ludźmi jak i tych, którzy wciąż uciekają. Daje do myślenia, a jeśli weźmie się do serca rady autorki, to może nie za łatwo, ale z czasem uda się co nieco wypracować.
„Jak myśleć o sobie dobrze?”
Ta książka jest skierowana przede wszystkim do tych osób, które mają niskie poczucie własnej wartości i borykają się z kłopotami z pewnością siebie. Za każdym razem, gdy musisz załatwić jakąś urzędową sprawę, umówić się telefonicznie do lekarza czy choćby zamówić jedzenie na wynos, czujesz ogarniający Cię lęk? Dobra wiadomość jest taka, że większość czarnych scenariuszy, które układamy w głowach, nigdy się nie zdarza. Równie istotne jest to, że inni nie patrzą na nas tak negatywnie, jak robimy to my sami. Dzięki radom udzielonym przez terapeutkę dostrzeżesz powody swoich zachowań oraz dowiesz się, w jaki sposób możesz sobie z nimi radzić i krok po kroku nauczyć się żyć bez lęku. Ta książka niesie realną pomoc i jest kopalnią wiedzy zarówno dla tych, którzy walczą z samooceną jak i tych, którzy przyjaźnią się z osobami z niską pewnością siebie lub są ich partnerami.
„Kochaj najlepiej, jak potrafisz!”
Ten poradnik potrafi wcisnąć w fotel. Stefanie Stahl pokazuje, że wiele problemów w związku wynika z naszych emocjonalnych ran, które wynieśliśmy jeszcze z dzieciństwa. Jednocześnie tłumaczy, że ich zrozumienie i przepracowanie jest w stanie raz na zawsze zamknąć bolesne rozdziały i pomóc w stworzeniu zdrowych już relacji. W ten sposób przesuwa odpowiedzialność za kłopoty w porozumiewaniu się czy dystansowaniu na nas. I to jest ważne, bo bez „pogrzebania” w swoim dzieciństwie i relacjach tworzonych z matką i ojcem trudno czasem doszukać się prawdziwych przyczyn naszej zbytniej uległości czy przeciwnie, ciągłego unikania i dystansowania się. Ta książka mocno otwiera oczy i jednocześnie daje nadzieję. To nasze nastawienie i regularna praca w dużej mierze odpowiadają za jakość i szczęście tworzonych relacji. Dlatego czytaj i przekonaj się, że jeszcze można wiele naprawić.
„Jak się dogadywać mimo różnic?”
Czy i Ty masz czasem wrażenie, że wszystko dokładnie tłumaczysz, a do innych wciąż to nie trafia? Frustrujesz się niekompetencją współpracowników czy ignorancją Twojego partnera? Okazuje się, że kłopoty w porozumiewaniu się wynikają z tego, jak różne są nasze sposoby myślenia. Stefanie Stahl wyróżniła aż 16 typów osobowości, opisała funkcjonowanie każdego z nich i podpowiedziała, jak się komunikować, by raz na zawsze pożegnać wszelkie niedomówienia. Ta książka w bardzo prosty sposób tłumaczy, jak różnie można myśleć, ale i jak mówić, by mówić wreszcie zrozumiale. Porady wyniesione z tego poradnika wykorzystasz ze współpracownikami, przyjaciółmi czy rodziną. Rewelacyjna książka, która wiele rozjaśnia.
Proponowane książki znajdziesz tutaj:
Skomentuj