Strona główna » Gdy nasz pęd nas zabija… Książka „Chorzy ze stresu 2”
Polecenia Poradniki Recenzje

Gdy nasz pęd nas zabija… Książka „Chorzy ze stresu 2”

Chorzy ze stresu 2

O tym, że stres ma zgubny wpływ na życie człowieka, nie trzeba nikogo przekonywać. A jednak nie żyjemy w Utopii i doskonale wiemy, że nie sposób wyciszyć telefonu, przestać martwić się obowiązkami zawodowymi czy doganiającymi nas terminami. Istotne jest to, aby umieć znaleźć w tym własny sposób na pogodzenie wysokiego tempa życia z potrzebami naszej psychiki. Jak to zrobić i co się stanie, gdy tego nie zrobimy? O tym opowiada Ewa Kempisty-Jeznach w najnowszej książce „Chorzy ze stresu 2”.

„Chorzy ze stresu 2”

Kilka lat temu w księgarniach pojawiła się książka „Chorzy ze stresu” i bardzo szybko przykuła uwagę wielu czytelników. Ewa Kempisty-Jeznach jako jedna z niewielu w Polsce lekarek zaczęła zwracać nasz wzrok w kierunku połączenia ludzkiego ciała i umysłu. Opisując przykłady wielu swoich pacjentów pokazywała, że to, co dzieje się z naszym organizmem, wynika z tego, co dzieje się w naszej głowie. W swoim gabinecie przyjęła wielu psychosomatyków, którzy wcześniej nierzadko przez kilka lat chodzili od gabinetu do gabinetu, a inni lekarze rozkładali z niewiedzy ręce.

I mogłoby się wydawać, że już poprzednia książka wystarczająco wyczerpywała temat dotyczący wszelkiego rodzaju schorzeń. A mimo to pacjenci wciąż napływają, a czytelnicy ślą kolejne pytania. Pandemia z 2020 roku dodatkowo wzmogła problem, a ludzie zaczęli borykać się z dodatkowymi dolegliwościami, które dotychczas u nich nie występowały. Wiele wątpliwości sprawiło, że Ewa Kempisty-Jeznach powróciła więc, uzupełniając treści ze swojej pierwszej książki i przychodząc z historiami kolejnych pacjentów.

Choroby psycho-celebro-somatyczne

W swojej książce lekarka przekonuje, że ludzie w XXI wieku są świadkami narodzin zupełnie nowych schorzeń, które nazwała psycho-celebro-somatycznymi. Ludzie są tak bardzo bombardowani stresorami, że coraz głośniej zaczyna krzyczeć ich mózg. Chorujący coraz częściej mają problemy z depresją, stanami lękowymi czy atakami paniki. Ewa Kempisty-Jeznach zastanawia się, w jaki sposób przyczyniła się do tego pandemia, wojna Putina czy rozczarowanie konsumpcjonizmem. Hormony szaleją, a ludzie coraz bardziej cierpią.

„Chorzy ze stresu 2” to kolejna książka, która pokazuje, jak bardzo tempo naszego życia nie pasuje do potrzeb naszych organizmów. Wszechobecne wymagania związane z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, chęć bycia „jakimś”, szukanie swoich ścieżek i bycie bombardowanym newsami o chorobach, wojnie czy politycznych potyczkach każdego dnia dokładają swoją cegiełkę do naszego i tak niespokojnego umysłu. Dlatego też warto uświadomić sobie, jak destrukcyjny ma to na nas wpływ oraz dowiedzieć się, na jakie sygnały warto zwracać uwagę oraz jak zapobiegać ewentualnym dolegliwościom.

W książkach Ewy Kempisty-Jeznach trzeba docenić język. W końcu nie tak łatwo pisać o chorobach, hormonach czy wynikach laboratoryjnych badań. Większość osób nie zna medycznego żargonu, a opowiadanie o pracy organizmu po prostu nudzi. Natomiast w tej książce znajdziesz króciutkie rozdziały, w których temat jest tak lekko przedstawiony, że zrozumie go osoba kompletnie niezwiązana ze światem medycyny. Nawet funkcja podstawowych, najbardziej znanych hormonów została omówiona, więc informacji wyniesiesz wiele, a przygotowania nie potrzebujesz żadnego. Czytaj więc, bo możesz wyciągnąć wiele wniosków .

Książkę „Chorzy ze stresu 2” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować