Strona główna » Startuje kawowe tournée z Toshikazu Kawaguchim, autorem bestsellera “Zanim wystygnie kawa”
Wydarzenia literackie

Startuje kawowe tournée z Toshikazu Kawaguchim, autorem bestsellera “Zanim wystygnie kawa”

Toshikazu Kawaguchi w Polsce

Ta wiadomość zdecydowanie powinna dotrzeć do wszystkich miłośników twórczości japońskiego pisarza. Co prawda do tej pory w Polsce ukazała się pierwsza jego powieść „Zanim wystygnie kawa”, ale już jutro 17 maja ma premierę polski przekład kolejnej książki Toshikazu Kawaguchima „Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni”. Z tej okazji Wydawnictwo Relacja, dzięki któremu mamy szansę poznać niezwykłe opowieści z kawiarni w Tokio, zaprosiło autora na tournée po polskich miastach. Sprawdź, czy również do Twojego miasta zawita pisarz!

To pierwsza wizyta w Polsce autora bestsellera „Zanim wystygnie kawa”. Warto na początku wspomnieć, że Toshikazu Kawaguchi jest nie tylko pisarzem. Jest on również producentem, reżyserem i dramaturgiem. Co ciekawe, jego sławna na całym świecie powieść o powrotach do przeszłości została pierwotnie wystawiona na scenie i otrzymała nagrodę Grand Prize na festiwalu Suginami Drama. Dopiero później historia Kawaguchiego ukazała się w formie książki i zachwyciła czytelników. Sprzedaż przekroczyła już 3 miliony egzemplarzy!

W pierwszej kolejności 16 maja (już dziś!) Toshikazu Kawaguchi zawita do Krakowa.

A jak wygląda dalszy plan podróży japońskiego pisarza po Polsce?

  • 17 maja – Sosnowiec, Zagłębiowska Mediateka, g. 18:00
  • 18 maja – Wrocław, Mediateka, g. 19:00
  • 19 maja – Poznań, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Sala Śniadeckich, g. 18:00
  • 20 maja – Łódź, Mediateka MeMo, g. 13:00
  • 21 maja – Warszawa, Targi Książki i Mediów Vivelo, scena #lifestyle, g. 14:00

Dokładne informacje na temat kawowego z tournée z Toshikazu Kawaguchim znajdziesz na wydarzeniu na Facebooku.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować