Strona główna » „Slow sex. Uwolnij miłość”, czyli porozmawiajmy o uważności
Polecenia Poradniki Recenzje

„Slow sex. Uwolnij miłość”, czyli porozmawiajmy o uważności

Slow sex

„Slow sex. Uwolnij miłość” to rozmowa dziennikarki Hanny Rydlewskiej z psycholożką i certyfikowaną sex coach Martą Niedźwiecką. Książka jest opowieścią o świadomej seksualności. Zawiera ćwiczenia pomagające odkryć i zaakceptować potrzeby ciała, zbudować z nim relację oraz otworzyć się na intensywne i intymne doświadczenia. Ta książka jest przesycona wiedzą. To ponad 500 stron podpowiedzi, faktów, analiz danych i historii, w których każdy z nas odnajdzie siebie.

„Slow sex. Uwolnij miłość”

Autorki książki rozmawiają o realiach, w jakich żyje współczesny człowiek. Nieustannie piętrzące się obowiązki zawodowe, narzucana nam z zewnątrz presja i pragnienie, by być „kimś” sprawiają, że nie potrafimy na co dzień się zatrzymać, żyć wolniej i uważniej. A niestety to, jaki mam dzień zwykle przekłada się także na to, jaką mamy noc. Jeżeli w ciągu codziennej gonitwy nie potrafimy spokojnie porozmawiać z partnerem, skupić się na nim czy na swoich uczuciach, to trudno oczekiwać, abyśmy z cierpliwością, ciekawością i ciepłem podchodzili do niego w łóżku.

W książce znajdziesz także wiele innych kwestii, które wpływają na seksualność człowieka. Wśród nich są problemy z samoakceptacją, przeszłość związana z traumami, które warunkują poczucie bezpieczeństwa i otwartość na innych czy też kłopoty z odkryciem, jakie są nasze prawdziwe pragnienia. Wiele osób ma problem z zaakceptowaniem wszystkich swoich fantazji i potrzeb. Jesteśmy przesiąknięci tym, co wypada i nie wypada. Zwracamy uwagę na tabu i religijną opresyjność. I to wszystko sprawia, że przestajemy rozumieć swoje potrzeby i izolujemy się od nich.

Uważność w sypialni

Marta Niedźwiecka bardzo wiele stron poświęca uważności i relacji, jaką tworzymy z własnym ciałem. Dopóki nie zaakceptujemy jego potrzeb, wyglądu, zapachu czy blizn, nie będziemy w stanie zaakceptować bliskości drugiego człowieka. Tam, gdzie nie ma autentyczności z samym sobą, trudno o autentyczność z partnerem. Dlatego też ta książka jest dobra nie tylko dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć swoją seksualność i rozwiać nudę w sypialni. To także ważna wskazówka dla par w kryzysie, które być może od dawna borykają się z zamknięciem na siebie.

Dzięki „Slow sex. Uwolnij miłość” odkryjesz radość, jaką można otaczać swoje ciało i jego potrzeby. Poznając je będziesz coraz lepiej wiedzieć, czego pragniesz i przyjmiesz to z większą otwartością. Wykonywanie ćwiczeń zaproponowanych przez Martę Niedźwiecką zwiększy także Twoją pewność siebie. Rozdziały poświęcone seksualności par mogą zainspirować Cię do zmian. W ten sposób odkryjesz, że seks to przede wszystkim uważność, obecność, czułość i akceptacja.

Na uwagę zasługuje również forma tej książki. Autorki wykonały kawał dobrej roboty, więc niech Cię nie zdziwi, że ten poradnik to taka mała cegiełka. Ma ponad 500 stron zapisanych rozmowami oraz ćwiczeniami i wskazówkami. A mimo tego przez książkę można całkiem szybko przebrnąć. Lekki, przystępny język, mnóstwo konkretów i podpowiedzi, dzięki którym ci, którzy szukają pomocy, rzeczywiście ją znajdą.

Książkę Marty Niedźwieckiej i Hanny Rydlewskiej znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować