Strona główna » „Miłość to czasownik”, czyli jak dbać o swój związek i dobrze się przy tym bawić
Polecenia Poradniki Recenzje

„Miłość to czasownik”, czyli jak dbać o swój związek i dobrze się przy tym bawić

Miłość to czasownik

O związkach napisano wiele różnych książek. Niektóre z nich to opasłe tomy, które zawierają wskazówki na wiele sytuacji, z którymi ludzie mierzą się będąc w związkach. Jednak życie nigdy nie jest czarno-białe, dlatego bardzo ważne jest zaangażowanie, otwartość i elastyczność. Jak jednak je znaleźć i pielęgnować na co dzień?

„Miłość to czasownik”

„Miłość to czasownik” to książka napisana przez piosenkarkę, działaczkę społeczną, dziennikarkę i prezeskę Fundacji Sukces Pisany Szminką. Olga Kozierowska-Kordys dzieli się w niej swoimi spostrzeżeniami, wiedzą i doświadczeniem. Przytacza pozornie lekkie sytuacje z życia i opowiada, w jaki sposób można się z nimi uporać. Pokazuje, że w związku najważniejsza jest aktywność. Każda relacja, która zostanie zostawiona sama sobie umiera.

W książce znajdziesz wiele opowieści o codziennych, małżeńskich perypetiach, bo to właśnie one składają się na wspólne życie i to z nich wynika wiele sprzeczek i niedomówień. Autorka pokazuje, jak w łatwy sposób można dogadać się z partnerem w kwestii obowiązków domowych, wspólnego spędzania czasu czy wzajemnego poszanowania potrzeb drugiej osoby i jej przestrzeni. Nie zawsze jest łatwo, czasem ktoś się pogubi, ale ważne, aby o tym rozmawiać i pamiętać, że to wszystko to praca.

Jak dbać o swój związek?

Oczywiście nie ma jednej recepty na to, jak można dbać o swój związek. Jednak według autorki istotne jest to, że trzeba pamiętać o tym, że partnerstwo to ludzie, którzy wciąż się zmieniają i rozwijają. Jeśli więc nie będziemy podążali za tymi zmianami i robili w trakcie rozmów „aktualizacji”, może się zdarzyć, że nagle stanie się zbyt późno lub nadrobienie zmian będzie bolesne.

Dzięki tej książce momentami będziesz się śmiać, momentami kiwać głową ze zrozumieniem, a jeszcze chwilami zastanawiać się „dlaczego ja na to wcześniej nie wpadłem?”. Tym samym nawet nie zauważysz, kiedy przebrniesz przez całą książkę i z żalem stwierdzisz, że chciałoby się jeszcze i jeszcze… Lekka, zabawna, wnosząca wiele świeżości i pokazująca, że dbanie o związek to nie trudne i przykre rozmowy, ale przede wszystkim obecność, otwartość na potrzeby partnera oraz szacunek.

Książkę „Miłość to czasownik” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować