Strona główna » Skarpetki Justyny Bednarek powracają! “Sekretna historia ludz…skarpetek” w październiku
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Skarpetki Justyny Bednarek powracają! “Sekretna historia ludz…skarpetek” w październiku

Skarpetki Justyny Bednarek powracają. Sekretna historia ludz...skarpetek

12 października nakładem Wydawnictwa Poradnia K ukaże się już piąty tom uwielbianej przez dzieci i dorosłych serii Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Polska pisarka historią skarpetek podbiła serca najmłodszych od pierwszych stron cyklu, którego pierwszy tom ukazał się w 2015 roku. Nic dziwnego, że po 7 latach wciąż kontynuuje swoją przezabawną opowieść. Niestrudzenie towarzyszy jej w tym Daniel de Latour odpowiedzialny za ilustracje. Tym razem w książce „Sekretna historia ludz…skarpetek” Justyna Bednarek zaprasza czytelników w każdym wieku do wizyty w muzeum. A wszystko po to, by poznać losy Polski i świata od skarpetkowej strony.

W dzieje świata zamieszane były skarpetki

W części zatytułowanej „Sekretna historia ludz…skarpetek” mała Be i jej dziadek, kustosz, który przy okazji jak nikt inny potrafi opowiadać fascynujące historie, odwiedzą muzeum. Zajrzycie razem do muzealnych zakamarków i obejrzycie eksponaty. A wszystko to przy akompaniamencie jeszcze bardziej niezwykłych opowieści o…wszędobylskich i niesfornych skarpetkach. Właśnie w opowieściach o tych niewspominanych dotąd cichych bohaterach historii świata kryją się sekrety dziejów. Pewnie trudno w to od razu uwierzyć, ale wszystko wskazuje na to, że w historię ludzkości od samego początku zamieszane były skarpetki.

Lektura „Sekretnej historii ludz..skarpetek” rzuca więc nowe światło na znane nam fakty z dziejów Polski i świata. Te sekrety jeszcze nigdy dotąd nie ujrzały światła dziennego, więc mogą wywrócić dosłownie do góry nogami nasze myślenie o historii. Co za tym idzie, to książka obowiązkowa jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnie dostępną wiedzą historyczną.

Historia Polski i świata, o jakiej Ci się nie śniło

W piątej części bestsellerowego cyklu Justyny Bednarek dowiesz się, jakie lądy i czasy odwiedzili tekstylni bohaterowie oraz jakie postacie znane z historii poznały. Skarpetki dzięki swoim niewielkim rozmiarom potrafią się wszędzie wcisnąć, dlatego czasami zdarzyło im się nieźle namieszać w dziejach.

Mimo że książka „Sekretna historia ludz…skarpetek” ma swoją premierę 12 października, już teraz możesz kupić ją w przedsprzedaży np. tutaj.

W serii Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ukazały się do tej pory następujące tytuły:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować