Strona główna » Skarpetki Justyny Bednarek powracają! “Sekretna historia ludz…skarpetek” w październiku
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Skarpetki Justyny Bednarek powracają! “Sekretna historia ludz…skarpetek” w październiku

Skarpetki Justyny Bednarek powracają. Sekretna historia ludz...skarpetek

12 października nakładem Wydawnictwa Poradnia K ukaże się już piąty tom uwielbianej przez dzieci i dorosłych serii Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Polska pisarka historią skarpetek podbiła serca najmłodszych od pierwszych stron cyklu, którego pierwszy tom ukazał się w 2015 roku. Nic dziwnego, że po 7 latach wciąż kontynuuje swoją przezabawną opowieść. Niestrudzenie towarzyszy jej w tym Daniel de Latour odpowiedzialny za ilustracje. Tym razem w książce „Sekretna historia ludz…skarpetek” Justyna Bednarek zaprasza czytelników w każdym wieku do wizyty w muzeum. A wszystko po to, by poznać losy Polski i świata od skarpetkowej strony.

W dzieje świata zamieszane były skarpetki

W części zatytułowanej „Sekretna historia ludz…skarpetek” mała Be i jej dziadek, kustosz, który przy okazji jak nikt inny potrafi opowiadać fascynujące historie, odwiedzą muzeum. Zajrzycie razem do muzealnych zakamarków i obejrzycie eksponaty. A wszystko to przy akompaniamencie jeszcze bardziej niezwykłych opowieści o…wszędobylskich i niesfornych skarpetkach. Właśnie w opowieściach o tych niewspominanych dotąd cichych bohaterach historii świata kryją się sekrety dziejów. Pewnie trudno w to od razu uwierzyć, ale wszystko wskazuje na to, że w historię ludzkości od samego początku zamieszane były skarpetki.

Lektura „Sekretnej historii ludz..skarpetek” rzuca więc nowe światło na znane nam fakty z dziejów Polski i świata. Te sekrety jeszcze nigdy dotąd nie ujrzały światła dziennego, więc mogą wywrócić dosłownie do góry nogami nasze myślenie o historii. Co za tym idzie, to książka obowiązkowa jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnie dostępną wiedzą historyczną.

Historia Polski i świata, o jakiej Ci się nie śniło

W piątej części bestsellerowego cyklu Justyny Bednarek dowiesz się, jakie lądy i czasy odwiedzili tekstylni bohaterowie oraz jakie postacie znane z historii poznały. Skarpetki dzięki swoim niewielkim rozmiarom potrafią się wszędzie wcisnąć, dlatego czasami zdarzyło im się nieźle namieszać w dziejach.

Mimo że książka „Sekretna historia ludz…skarpetek” ma swoją premierę 12 października, już teraz możesz kupić ją w przedsprzedaży np. tutaj.

W serii Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ukazały się do tej pory następujące tytuły:

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować