Strona główna » Rozkopane czyta, czyli akcja poznańskich księgarni
Ciekawostki

Rozkopane czyta, czyli akcja poznańskich księgarni

Rozkopane czyta

Jeśli masz przyjemność mieszkać w Poznaniu, to z pewnością sprawa „rozkopanego” nie jest Ci obca. Od lat wiecznie trwające remonty, czy to ulicy Święty Marcin, czy ten wciąż wydłużający się na Starym Rynku, czy co chwilę pojawiające się nowe przeszkody w kolejnych dzielnicach Poznania, dają się we znaki mieszkańcom. Kiedy narzekanie na rozkopy osiąga szczyt, warto podejść do remontów z humorem. Tak też powstała osiągająca szczyty popularności w social mediach piosenka „Rozkopane (troszkę dłuższe solo na Poznaniu)” (1,2 mln wyświetleń na Instagramie!) w fenomenalnym wykonaniu Ranko Ukulele. Natomiast kilka poznańskich księgarniach zorganizowało akcję „Rozkopane czyta”, do której – jako miłośnicy czytania i przy okazji mieszkańcy rozkopanego Poznania – serdecznie zapraszamy.

Jak czytam w Rozkopanem

W akcji Rozkopane czyta bierze udział sześć księgarni, które mieszczą się w centrum, czyli w najbardziej rozkopanym obszarze Poznania. Oto lista:

  • Bookowski w Zamku (ul. Święty Marcin 80/82)
  • Księgarnia Arsenał (Stary Rynek 58)
  • Księgarnia Tak Czytam (ul. Święty Marcin 76)
  • Muzyczna Pasja (ul. Ratajczaka 30)
  • Jedynka Książnica Polska (Al. Marcinkowskiego 21)
  • Antykwariat Żupańskiego (ul. Paderewskiego 3/5)

Na czym polega akcja? To bardzo proste. Chodzisz po rozkopanym Poznaniu, zaglądasz do wyżej wymienionych księgarni, kupujesz książki/czasopisma i zbierasz pieczątki. Wystarczy, że zbierzesz komplet sześciu pieczątek na specjalnie wydrukowanej zakładce Rozkopane czyta, wykonasz zdjęcie, na którym pokażesz, jak czytasz w Rozkopanem i prześlesz swoje zgłoszenie na adres konkurs@rozkopaneczyta.pl. Masz czas do 30 listopada!

A co można wygrać? Trzeba przyznać, że nagrody z pewnością ucieszą miłośników książek. Nagroda główna to karta czytelnika o wartości 500 zł, nagroda 2 i 3 – kartka czytelnika o wartości 200 zł. Karty można wykorzystać na zakupy w sześciu księgarniach, które są organizatorami akcji. Natomiast wyróżnieni uczestnicy w ramach nagrody dodatkowej otrzymają zestawy książek o wartości 150 zł. Przewidziane są również nagrody specjalne (rzeczowe o wartości min. 100 zł), które sponsoruje poznan_moment.

Szczegółowe informacje na temat akcji Rozkopane czyta znajdziesz na dedykowanej stronie.

Kasia

Tagi