Strona główna » Drugie życie książek i… lodówek w Poznaniu
Ciekawostki

Drugie życie książek i… lodówek w Poznaniu

Recyklingowe biblioteki

Poznań zaskakuje – i to pozytywnie! Nietypowe regały na książki można spotkać na terenie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów. Lektury, które mają szansę na drugie życie, znalazły swoje miejsce w starych lodówkach.

Trend bycia eko wciąż ma się dobrze. Przekonali się o tym mieszkańcy stolicy Wielkopolski, kiedy Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu ogłosił uruchomienie punktów „Drugie życie rzeczy”. Poznańskie gratowisko wpadło na niezwykle ciekawe rozwiązanie. Czemu by nie zamienić elektrycznych śmieci w użyteczne biblioteki? Lodówki pochodzące z recyklingu służą więc od wiosny tego roku jako regały na książki. Dzięki recyklingowym bibliotekom można pozbyć się niechcianych już egzemplarzy i wymienić je na inne.

Są to miejsca, gdzie mieszkańcy mogą dostarczyć przedmioty, które są sprawne, nieuszkodzone, czyste oraz nie stwarzają zagrożenia dla kolejnych użytkowników. Na dziś to jedno z działań mogących zatrzymać, przynajmniej częściowo, negatywny wpływ postępu cywilizacyjnego na środowisko. Działań, które jesteśmy w stanie podjąć my, konsumenci. Po co wyrzucać, wytwarzać odpady, skoro rzeczy, które nie są nam potrzebne, mogą przydać się innym.

– Marcin Małyszczyk, prezes ZZO wPoznaniu

Recyklingowe biblioteki
Fot. strona Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o.

Jeśli więc w domu zalegają Wam książki, których niestety już nie chcecie, nie macie na nie miejsca lub z dowolnych powodów musicie oddać, wybierzcie się koniecznie do poznańskiego punktu „Drugie życie rzeczy”. A co, jeśli spodoba się Wam jakiś tytuł? Jak czytamy w regulaminie akcji, każdą książkę można nabyć za symboliczną złotówkę.

Lodówki z recyklingu z upragnioną zawartością każdego miłośnika literatury znajdziecie na gratowiskach przy ulicy Wrzesińskiej oraz 28 czerwca w Poznaniu. Prawdopodobnie powstanie również trzeci punkt w Suchym Lesie.

Kasia

Tagi

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować