Strona główna » Przerażający brak wyrzutów sumienia. Książka „Rozmowy z psychopatami”
Recenzje Reportaże

Przerażający brak wyrzutów sumienia. Książka „Rozmowy z psychopatami”

Rozmowy z psychopatami

Często wydaje się nam, że prawdziwe zło można zobaczyć tylko w filmach i książkach będących fikcją. Tymczasem najgorsze scenariusze pisze życie. Książka „Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów” ukazuje, jak bardzo źli potrafią być ludzie i jak straszne koncepcje są w stanie wykreować ich umysły. Jeśli lubisz literaturę faktu, to ten reportaż powinien zwrócić Twoją uwagę. Dlaczego?

„Rozmowy z psychopatami”

Christopher Berry-Dee jest kryminologiem, autorem bestsellerów ukazujących patologiczne umysły przestępców. Przez wiele lat prowadził prywatne korespondencje z najbardziej okrutnymi mordercami, o których słyszał cały świat. Wzbudzając w nich zaufanie, liczył na to, że będzie w stanie dowiedzieć się czegoś więcej nie tylko o ich przestępstwach, ale i o powodach, które skłoniły ich do tak makabrycznych czynów.

Tym, co najbardziej zszokowało autora, był fakt, że mordercy w ogóle nie odczuwali wyrzutów sumienia z powodu swoich oszustw, wykorzystywania innych ludzi, zadanego im cierpienia, odebrania życia czy krzywd, jakie to przyniosło rodzinom ofiar. Ich zimne, wyrachowane zachowania, bezwstydna przyjemność czy zupełna obojętność ukazywały, jak bardzo wypaczone jest ich spojrzenie i jak niezwykle egoistyczne są ich postawy.

Książka, która przeraża

W thrillerach i kryminałach dobre jest to, że gdy emocje przytłaczają, książkę można po prostu odłożyć. Wiemy, że to fikcja. Tymczasem książka „Rozmowy z psychopatami” pokazuje umysły ludzi, którzy naprawdę żyli i żyją. Autor opisał w niej nie tylko popełnione przez nich zbrodnie, ale i ich procesy sądowe, fragmenty korespondencji z nimi czy sytuacje z ich życia prywatnego. Starał się odwzorować niektóre okresy ich życiorysów by pokazać, co też mogło wpłynąć na to, że stali się potworami w ludzkiej skórze.

Ta książka przeraża, ponieważ jest prawdziwa. W bardzo bolesny sposób uzmysławia, że horror jest o wiele bliżej, niż mogłoby się wydawać. Nigdy nie wiemy, na kogo trafimy. Większość opisanych w reportażu morderców długo żyła w społeczeństwie i nie przykuwała uwagi. Ich sąsiedzi czy współpracownicy widzieli w nich ekscentryków, ale nikt nie przypuszczał, że będą oni skłonni zrobić to, co zrobili… Warto więc znać takie lektury, by zrozumieć, że piekło istnieje już na ziemi.

Książkę „Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować