Strona główna » Poznaj oficjalny plakat Roku Wisławy Szymborskiej
Ciekawostki

Poznaj oficjalny plakat Roku Wisławy Szymborskiej

Zgodnie z decyzją podjętą przez Senat 16 listopada ubiegłego roku ceniona poetka, laureatka literackiej Nagrody Nobla została patronką roku 2023. W ostatnich dniach grudniach Fundacja Wisławy Szymborskiej podzieliła się więc projektem oficjalnego plakatu Roku Wisławy Szymborskiej.

Autorem graficznej koncepcji plakatu jest Piotr Depta-Kleśta. Jego prace – m.in. znane z przestrzeni miejskiej – można zobaczyć na fanpage’u Piotr Depta-Kleśta Posters. W plakacie projektant graficzny, finalista 13. edycji konkursu APH, wykorzystał zdjęcie Wisławy Szymborskiej autorstwa Michała Rusinka, byłego sekretarza poetki. Ci, którzy znają twórczość polskiej noblistki, z pewnością zauważą w projekcie nawiązanie do jej kolaży, które sama artystka nazywała wyklejankami.

Wisława Szymborska plakat na Rok Wisławy Szymborskiej 2023
Źródło: https://www.facebook.com/Wislawa.Szymborska

Przypomnijmy, że w 2023 roku przypada 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej. Jedna z najbardziej cenionych polskich poetek urodziła się dokładnie 2 lipca 1923 roku w Kórniku. W najbliższych miesiącach możemy więc spodziewać się wielu działań inicjowanych przez Fundację Wisławy Szymborskiej. Z pewnością nie zabraknie również nowych publikacji o twórczości Szymborskiej.

Kasia