Strona główna » Poruszająca opowieść o samopoznaniu. Książka „Redaktorka”
Literatura piękna Polecenia

Poruszająca opowieść o samopoznaniu. Książka „Redaktorka”

Redaktorka

Podobno życie pisze najlepsze scenariusze. Doskonale zdają sobie z tego sprawę autorzy książek, którzy zręcznie mieszają fikcję literacką z autentycznymi wydarzeniami. Dzięki temu książka „Redaktorka” zabiera nas w nieznane dotąd opowieści dotyczące byłej Pierwszej Damy Jackie Kennedy-Onassis. Co tym razem przygotował dla nas Steven Rowley?

„Redaktorka”

Głównym bohaterem książki jest James. Mężczyźnie po wielu latach posuchy wreszcie udaje się podpisać umowę z jednym z nowojorskich wydawnictw. Jego autobiograficzna opowieść porusza serce jednej z redaktorek. Los chciał, że była nią była Pierwsza Dama z Białego Domu. Jackie Kennedy jest zaintrygowana tematyką utworu oraz samą osobą Jamesa. Bohater przedstawił w niej historię swojej dysfunkcyjnej rodziny.

Gdy James podpisał umowę, jego książka była jeszcze niedokończona. Niestety dzień jej premiery nieuchronnie się zbliża, a mężczyzna nie jest w stanie dopisać zakończenia. By to zrobić, musi skonfrontować się z najbliższymi i bardzo się tego boi. I tutaj Jackie staje na wysokości zadania, ponieważ angażuje się w pisanie książki, pomaga autorowi oraz tak aranżuje sytuacje, że ten postanawia spotkać się z rodziną i stworzyć autentyczny koniec swojej opowieści.

Oczywiście książka, którą napisał James, stała się punktem wyjście do samopoznania. Relacja, jaką stworzył z Jackie, bardzo szybko przeszła z płaszczyzny zawodowej w prywatną. Mężczyzna był oczarowany i zafascynowany kobietą, co zachęciło go do jeszcze głębszej refleksji oraz próby uporania się z wydarzeniami z przeszłości. Relacja z Jackie to dla niego swego rodzaju katharsis oraz bodziec do tego, by uporządkował swoje kontakty z rodziną.

Ta książka jest warta Twojej uwagi z kilku powodów. Pierwszoosobowa narracja pozwala świetnie poznać rozchwianą psychikę bohatera, a rodzinne sekrety i niedopowiedzenia dodają pikanterii i nuty tajemniczości. Ponadto trudno nie dostrzec intrygującego wątku samej Jackie Kennedy-Onassis, której losy łączą w sobie fikcję z autentycznymi wydarzeniami.

Książkę „Redaktorka” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować