Strona główna » „Ojciec nieświęty”. Krytyczne głosy o Janie Pawle II
Polecenia Reportaże Zapowiedzi i nowości

„Ojciec nieświęty”. Krytyczne głosy o Janie Pawle II

„Ojciec nieświęty” Piotra Szumlewicza to jedna z tych książek, która może wstrząsnąć szerokim gronem czytelników. Choć światopogląd Polaków bardzo szybko się zmienia, to wciąż pozostaje wielu chrześcijan, którzy są dumni z Jana Pawła II i jego pontyfikatu. Tymczasem zupełnie inne stanowisko próbuje zaprezentować autor książki, zbierając sensacyjne wywiady, które ukazują mroczną stronę posługi polskiego papieża.

Ojciec nieświęty

Piotr Szumlewicz rozmawiał z ważnymi postaciami polskiej sceny publicznej. W swoich wywiadach zaznajamia czytelników z wypowiedziami dziennikarzy, polityków i naukowców o różnych religiach i opcjach światopoglądowych. Wśród nich pojawiają się m.in. Janusz Palikot, Joanna Senyszyn czy Magdalena Środa. Każdy z rozmówców zwraca uwagę na inny aspekt pontyfikatu Jana Pawła II. Autor próbuje pytać o podejście papieża do kobiet, homoseksualistów, protestantów czy liberalnych katolików. Wiele z poruszanych przez niego tematów to w rzeczywistości problemy, które od lat są elementem dyskusji w trakcie europejskich debat. Były poruszane przez światowe media, które nie bały się krytykować powszechnie uwielbianego Jana Pawła II.

Piotr Szumlewicz pokazuje, że w polskich realiach takie rozmowy wciąż są tematem tabu, ponieważ istnieje niepisany zakaz jakiejkolwiek krytyki polskiego papieża. Tymczasem autor porusza bardzo trudne i bolesne tematy, które nie sposób przemilczeć i dłużej ignorować. Zwraca uwagę na pedofilię w strukturach Kościoła Katolickiego, pranie brudnych pieniędzy czy współpracę Watykanu z największymi światowymi dyktatorami. Co ważne, Szumlewicza nie interesuje tania sensacja. Skupia się na faktach i merytorycznych opiniach, które nie sposób podważyć. To bodaj pierwsza w Polsce jednoznaczna i całościowa krytyka pontyfikatu Jana Pawła II.

„Ojciec nieświęty” jest jedną z gorętszych lipcowych premier, wobec której nie sposób przejść obojętnie. Jeśli i Ciebie zaintrygowała, już dziś możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować