Strona główna » „Tego lata stałam się piękna” – miłosna trylogia Jenny Han idealna na wakacje
Literatura młodzieżowa Polecenia

„Tego lata stałam się piękna” – miłosna trylogia Jenny Han idealna na wakacje

Jenny Han – znasz tę autorkę? Wystarczy, że powiemy „Do wszystkich chłopców, których kochałam”, a z pewnością zapali się lampka w Twojej głowie. Ten cykl książek obił się szerokim echem wśród czytelniczek za sprawą równie głośnego serialu o tym samym tytule, który można obejrzeć na znanej platformie streamingowej. Jeśli urzekła Cię historia miłosna Lary Jean, koniecznie sprawdź kolejną trylogię amerykańskiej pisarki „Tego lata stałam się piękna”. Jak wiemy, nie ma lepszych lektur na wakacje niż te o pierwszych zauroczeniach i zakochaniu!

Tego lata stałam się piękna. Tom 1

Tego lata stałam się piękna

To będzie lato, które zmieni wszystko w życiu Belly. Dziewczyna co roku wyczekuje wakacji, ponieważ wtedy dzieje się wszystko, co najlepsze i magiczne. Właśnie podczas tych letnich miesięcy może spędzić czas w letnim domku na Cousins Beach z braćmi Fisher – Conradem i Jeremiahem. Jednak ta znajomość zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Jeden z chłopaków jest jej najlepszym przyjacielem, a w drugim… Bella jest szaleńczo zakochana.

Co więcej, to ostatnie wspólne wakacje tej trójki. Bracia są już u progu dorosłości i wkrótce zajmą się innymi sprawami. Z kolei dziewczyna ma być 16 lat i bracia przestają widzieć ją wyłącznie jako młodszą koleżankę. Bella musi więc znaleźć w sobie odwagę, by szczerze porozmawiać o swoich uczuciach. Ale czy zdobędzie się na odwagę? Czy to lato odmieni ją na zawsze?

Po skończeniu tej części czeka Cię niespodzianka! Na kanale Prime Video jest już dostępny pierwszy (7-odcinkowy) sezon tej trylogii z Lolą Tung w roli głównej.

Bez ciebie nie ma lata. Tom 2

Bez ciebie nie ma lata

W drugim tomie trylogii Lato ponownie spotykamy się z bohaterami w czasie wakacyjnych miesięcy. Jednak tym razem lato jest zdecydowanie trudniejsze dla Belly. Daleko mu do beztroskiego czasu, jaki znała do tej pory.

Matka braci Fisher walczy z nawrotem choroby, z czym nie radzi sobie starszy z braci, Conrad. Kiedy Jeremiah dzwoni do dziewczyny, by powiedzieć jej o zniknięciu brata, Bella wie, że tylko ona może pomóc w tej sytuacji. Musi zebrać obu braci w domku letniskowym w Cousins Beach. Jeśli to lato naprawdę ma być tym ostatnim dla ich trójki, powinno zakończyć się tak, jak się zaczęło.

Dla nas zawsze będzie lato. Tom 3

Dla nas zawsze będzie lato

W ostatnim tomie, który ukazał się w lipcu tego roku, przyjdzie czas pożegnać się z trójką bohaterów. To już finałowa część tej miłosnej historii, chociaż mamy nadzieję, że zarówno druga i trzecia część ukażą się jako kontynuacja seriali.

Minęły już dwa lata, odkąd Conrad powiedział Belly, by wybrała Jeremiaha. Od tego czasu dziewczyna i młodszy z braci Fisher nie rozstają się ze sobą nawet na chwilę – chodzą też do tego samego college’u. Wydają się idealni jako para. Jednak to tylko pozory. Bella nie jest szczęśliwa. A kiedy jej chłopak popełnia najgorszy z możliwych błędów, dziewczyna musi zmierzyć się z przykrą prawdą. To, co uważała za prawdziwą miłość, niekoniecznie musi nią być.

Zaintrygowała Cię ta miłosna historia? Książki z trylogii Lato Jenny Hen możesz kupić tutaj:

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować