Strona główna » Ocalenie ukochanego miejsca. Najnowsza książka Joanny Tekieli „Jezioro Zapomnienie”
Literatura obyczajowa Polecenia

Ocalenie ukochanego miejsca. Najnowsza książka Joanny Tekieli „Jezioro Zapomnienie”

Jezioro zapomnienia

Jeśli lubisz książki Joanny Tekieli i chętnie sięgasz po obyczajówki, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość! 26 kwietnia w księgarniach pojawiła się najnowsza powieść tej autorki. „Jezioro Zapomnienie” bardzo szybko zebrało pochlebne opinie i pojawiło się w biblioteczkach kolejnych zachwyconych czytelników. I nie ma w tym nic dziwnego, bo przy tej książce odetchniesz, zachwycisz się przyrodą i poczujesz, że warto walczyć o swoje.

„Jezioro Zapomnienie”

Głównym bohaterem książki jest Daniel. To dosyć specyficzny mężczyzna, który bardzo szybko wzbudza uznanie. Można zakochać się w jego spokoju i szacunku wobec natury. Mieszka w swojej samotni na kompletnym odludziu. Odkąd zmarł jego dziadek sam żyje w swoim domku. To właśnie nieżyjący już staruszek zaszczepił w mężczyźnie miłość do tego miejsca. Choć brak w nim ludzi, to Daniel uwielbia okolicę, spokój i bliskość przyrody, w której otoczeniu czuje się bezpieczny i ukojony.

Niespodziewanie w życiu Daniela pojawia się Iga. Już na pierwszy rzut oka widać, że ta kobieta nie ma z nim nic wspólnego i trudno będzie się im dogadać. Wkrótce dziewczyna staje się jego tymczasową lokatorką. Niestety w życiu bohatera pojawia się coraz więcej problemów, a inwestorzy zamierzają pozbawić go jego samotni. Wtedy Iga wraz z jego najlepszym przyjacielem rozpoczyna walkę o osobisty azyl Daniela.

„Jezioro Zapomnienie” przynosi ogrom spokoju. Pomimo walk, które toczą bohaterowie i drobnego wątku kryminalnego, ta książka przynosi ukojenie i pokazuje, jak ważna jest przyroda w życiu człowieka. Ponadto losy Daniela i Igi ukazują, że warto walczyć o to, co kochamy, a pieniądze i inne obietnice nigdy nie powinny tego przysłonić. Pytanie, czy tej dwójce uda się ocalić ukochany zakątek i czy wspólna walka przybliży ich na tyle, aby i ich relacja mogła zamienić się w coś głębszego.

Książkę „Jezioro Zapomnienie” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować