Strona główna » Niezbędnik każdego rodzica, czyli „Psychologia dziecka w dwunastu pytaniach”
Polecenia Poradniki

Niezbędnik każdego rodzica, czyli „Psychologia dziecka w dwunastu pytaniach”

Psychologia dziecka w dwunastu pytaniach

Każdy rodzic twierdzi, że jego dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. I prawda jest taka, że każdy rodzic ma rację! Tak jak i my, dorośli różnimy się między sobą, wykazujemy odmienne zainteresowania, mamy inne poglądy czy umiejętności, tak i rozwijające się dzieci wyróżniają się na tle swoich rówieśników. Pytanie tylko, co sprawia, że już na tak wczesnych etapach życia można łatwo dostrzec te różnice? Odpowiedzi szukaj w wydawniczej nowości „Psychologia dziecka w dwunastu pytaniach”.

„Psychologia dziecka w dwunastu pytaniach”

Paul L. Harris to specjalista i jeden z czołowych badaczy zgłębiających zagadnienia związane z psychologią rozwojową. Tym razem naukowiec przychodzi z książką, w której w rzeczowy, ale klarowny i prosty sposób stara się wyjaśnić, w jaki sposób rozwija się mózg małego dziecka. Ta wydawnicza nowość to próba zilustrowania najbardziej fascynujących zjawisk z życia dzieci na podstawie przykładów z życia.

Zastanawiałeś się może, w jaki sposób już małe dziecko potrafi rozróżnić dobro od zła? A może myślałeś kiedyś o tym, co sprawia, że maluchy potrafią formułować pytania dotyczącego tego, co najbardziej je interesuje oraz wyciągać z nich wnioski? Jak małe dziecko myśli, jak czuje i czy naprawdę zgadza się z poglądami swoich rodziców, a jeśli nie, to dlaczego? Rozwój maluchów jest fascynującym procesem, a jego zrozumienie sprawia, że dorośli są w stanie w jeszcze lepszy, bardziej empatyczny i wartościowy sposób wspierać dzieci w ich drodze ku dorosłości.

„Psychologia dziecka w dwunastu pytaniach” to przewodnik po dziecięcych mózgach, etapach ich rozwoju oraz sposobach na zaspokojenie dziecięcej ciekawości oraz stymulację ich w najlepszy dla nich sposób. Lekka, fascynująca książka, która powinna znaleźć się w domu wszystkich rodziców maleńkich dzieci.

Książkę „Psychologia dziecka w dwunastu pytaniach” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować