Strona główna » Gdy rośnie liczba singli… Książka „Niekochalni. Lęk przed bliskością”
Polecenia Poradniki

Gdy rośnie liczba singli… Książka „Niekochalni. Lęk przed bliskością”

Niekochalni. Lęk przed bliskością

Wciąż wzrastająca liczba singli zaczyna budzić niepokój. Coraz więcej osób uskarża się na niemożność stworzenia trwałej i satysfakcjonującej relacji. W dobie konsumpcjonizmu, szybkiego tempa życia i dostępu do różnych mediów poznanie drugiego człowieka wydaje się banalnie proste. A jednak prawdziwe „dogrzebanie się” do niego i zbudowanie z nim związku o trwałym fundamencie staje się praktycznie niemożliwe. Dlaczego?

„Niekochalni. Lęk przed bliskością”

„Niekochalni” to książka, która powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu Andrzeja Gryżewskiego, popularnego seksuologa i psychoterapeuty oraz Sylwii Sitkowskiej, psycholożki i psychoterapeutki. Obaj autorzy poruszają w niej temat problemów, z którymi mierzy się coraz więcej młodych osób. Mają własne mieszkania, pełne konto, wykształcenie i świetnie rozwiniętą karierę. Na pozór szczęśliwi, spełnieni, gotowi do tego, by założyć zdrową i kochającą się rodzinę. A jednak nie potrafią wytrwać nawet trzech miesięcy w związku. Jak to możliwe?

Autorzy poruszają temat lęku przed bliskością. I trzeba zwrócić uwagę, że Gryżewski i Sitkowska nie są pierwszymi, którzy biją na alarm. Psychoterapeuci z całego świata tworzą książki, w których dostrzegają rosnący problem i starają się podpowiedzieć, z czego on wynika oraz jak można mu zaradzić. Coraz więcej dorosłych osób panicznie boi się bliskości i gdy ta się pojawia, któryś z partnerów robi trzy kroki w tył. To taniec nieustannego oddalania się i przybliżania, który prowadzi do wzajemnego ranienia się, frustracji i w końcu rozpadu. A jednak to nic ich nie uczy i te same błędy są popełniane w kolejnych i kolejnych relacjach. Brzmi znajomo, prawda?

Lęk przed bliskością jest bardzo złożonym tematem. Być może po przeczytaniu tej książki dostrzeżesz go u siebie lub przynajmniej zaobserwujesz, że sam robisz niektóre z wymienionych w niej rzeczy. Możliwe również, że dzięki tej książce zrozumiesz wreszcie, że to nie z Tobą jest coś nie tak, ale z partnerami, z którymi próbowałeś budować, a którzy się bali… Ten poradnik pozwoli Ci zrozumieć ich problem oraz podpowie, jakie czerwone flagi powinny zwrócić Twoją uwagę już na początku znajomości. To książka momentami trudna i bolesna, ale wydaje się szczególnie istotna. Naprawdę warto znaleźć dla niej kilka wolniejszych wieczorów.

Książkę „Niekochalni. Lęk przed bliskością” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować