Strona główna » Mistrzyni skandynawskiego kryminału obchodzi 49 urodziny!
Aktualności ze świata książki Thriller

Mistrzyni skandynawskiego kryminału obchodzi 49 urodziny!

zdj. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Camilla_L%C3%A4ckberg_at_G%C3%B6teborg_Book_Fair_2013_03.JPG

30 sierpnia Camilla Lackberg świętuje swoje 49. urodziny. Mistrzyni trzymających w napięciu kryminałów zachwyca czytelników z całego świata, a jej najsłynniejsza „Saga o Fjallbace” liczy już kilkanaście tytułów. Powieści autorki pojawiają się w naszych biblioteczkach już blisko 20 lat i to dobry moment, by wspomnieć przynajmniej o kilku z nich. Jeśli jeszcze nie znasz twórczości tej pisarki, to sprawdź, co ma dla Ciebie.

„Księżniczka z lodu”

Księżniczka z lodu

„Księżniczka z lodu” otwiera sagę stworzoną przez Lackberg.

W spokojnym miasteczku na wybrzeżu Szwecji zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety. Wstępne oględziny każą przypuszczać, że kobieta popełniła samobójstwo. Z tą wersją nie potrafi zgodzić się jej matka, która jest przekonana, że córka nie zdecydowałaby się na odebranie sobie życia. Z tego powodu prosi o wsparcie swoją przyjaciółkę Erikę. Kobieta jest pisarką i potrafi rozwikłać nawet trudne tajemnice. Współpracuje z Patrikiem, swoim dawnym przyjacielem i obecnie policjantem zajmującym się sprawą. A im dalej grzebią, tym mocniej się przekonują, że samobójstwo było morderstwem związanym ze sprawami z przeszłości dziewczyny…

„Kaznodzieja”

Kaznodzieja

„Kaznodzieja” jest drugim z kolei tomem z sagi. Spokojnie jednak – tych książek nie musisz czytać po kolei, by się w nich odnaleźć.

W tej powieści Patrik Hedstrom wraz ze swoimi kolegami z komisariatu staje przed rozwiązaniem skomplikowanej zagadki. W Wąwozie Królewskim zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety. W trakcie śledztwa okazuje się, że morderstwo dziewczyny może mieć związek z zaginięciem dwóch innych kobiet. Tylko sęk w tym, że te sprawy dzieli 25 lat… W powieści poznasz ogrom bohaterów, a narracja prowadzona z różnych perspektyw sprawi, że jeszcze bardziej zagłębisz się w ich psychikę, motywacje i prywatne relacje.

„Czarownica”

Czarownica

„Czarownica” to dziesiąty tom z sagi.

Tym razem z niewielkiego gospodarstwa znika czteroletnia dziewczynka. Jej zaginięcie przypomina upiorną sprawę sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zniknęła wówczas inna dziewczynka, której zwłoki znaleziono niedaleko później. Do jej zamordowania przyznały się wówczas dwie trzynastolatki, które po czasie odwołały swoje zeznania. Ze względu na wiek nigdy nie poniosły kary i nie zostały umieszczone w więzieniu. Po latach jedna z nich mieszka niedaleko gospodarstwa, druga wraca do miasteczka jako hollywoodzka aktorka wcielająca się w rolę Ingrid Bergman, lubiącą niegdyś spędzać wakacje w tej okolicy. I choć zaginięcie czteroletniej dziewczynki pozornie nie ma nic wspólnego ze sprawą sprzed lat, to Patrik wraz z Eriką starają się je odnaleźć.

„Super-Charlie i tajemnica babci”

 Super-Charlie i tajemnica babci

Choć Camilla Lackberg dała się poznać przede wszystkim jako pisarka kryminałów, to wydała także książki kucharskie oraz książeczki dla dzieci. Jeśli więc chcesz poznać tę stronę autorki lub szukasz niebanalnej rozrywki dla swojego dziecka, to ta zdecydowanie powinna przykuć Twoją uwagę.

Tytułowy bohater to chłopiec o supermocach. Towarzyszy mu jego rodzina – Mama, Tata, Babcia, Dziadek, starszy Brat i starsza Siostra. Rodzina wyjeżdża kamperem na wakacje, na których zamierza wypoczywać i dobrze się bawić. A jednak coś się dzieje. Znika babcia i wszyscy zastanawiają się, czy przypadkiem nie została porwana. Charlie musi znaleźć sposób na to, by poznać prawdę. Fantastyczna książka, przy której maluchy poczują trochę emocji.

A Camilli Lackberg życzymy dużo uśmiechu, kolejnych pomysłów na fantastyczne powieści i udanych urodzin!

Wspomniane powieści znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować