Strona główna » „Miłość w cieniu słońca”. Najnowsza powieść Katarzyny Grocholi
Literatura piękna Polecenia

„Miłość w cieniu słońca”. Najnowsza powieść Katarzyny Grocholi

"Miłość w cieniu słońca"

O miłości i niełatwych relacjach między dwiema osobami napisano całe tomy książek. A jednak pomimo ich ogromu wciąż pojawia się mnóstwo pozycji, które wnoszą coś nowego. Jedną z nich jest najnowsza książka Katarzyny Grocholi, która pojawiła się w maju w księgarniach. Trudno zaliczyć ją do lekkich powieści. To literatura piękna, która pozostawia po sobie wiele wniosków.

„Miłość w cieniu słońca”

W tej książce poznajemy dwie całkowicie różne osoby. Ona jest artystką, która niesie na plecach niełatwy bagaż doświadczeń. Niedawno przeżyła traumę rozstania i nie chce się z nikim wiązać. Ma jednak w sobie wiele charyzmy i posiada nieprzebrany apetyt na życie. Wciąż pragnie doświadczać i eksplorować. Jej całkowitym przeciwieństwem jest Andrew. Mężczyzna jest zamknięty w sobie, wręcz wyizolowany. Nosi w sobie wiele bólu i niezaleczonych ran emocjonalnych. Pracuje w korporacji i wydaje się być szarym, nudnym i pozbawionym polotu człowiekiem.

„Miłość w cieniu słońca” to zderzenie dwóch całkowicie odmiennych osobowości. A jednak to właśnie w takim połączeniu dochodzi do głębszego samopoznania, poszerzenia perspektywy i zrozumienia, że przeciwieństwa naprawdę się przyciągają. W tej książce fabuła została zamieniona na uczucia. Grochola przepięknie bawi się słowem i pokazuje swój literacki kunszt. Dawno już na polskim rynku wydawniczym nie pojawiła się książka, w której autor tak zręcznie, ale i subtelnie pisał o całej gamie emocji, których może doświadczyć człowiek.

Ta powieść jest mocno metaforyczna, ociekająca refleksjami. Ukazuje, że relacje pomiędzy ludźmi nieustannie ewoluują. Tak jak i my się zmieniamy, tak i nasze partnerstwa wciąż się przeobrażają. Książka Grocholi opowiada o ludziach, niełatwym burzeniu najbardziej głębokich murów i sposobach na to, by nauczyć się iść z partnerem ramię w ramię. Jeśli więc lubisz bardziej refleksyjne pozycje, to ta zdecydowanie powinna przykuć Twoją uwagę.

Książkę „Miłość w cieniu słońca” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować