Strona główna » Michał Rusinek o Wisławie Szymborskiej tym razem w wersji dla dzieci
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Michał Rusinek o Wisławie Szymborskiej tym razem w wersji dla dzieci

Pierwsza książka dla dzieci o Wisławie Szymborskiej Michała Rusinka

2023 rok będzie pełen poezji. Są ku temu dwa powody. 2 lipca 1923 roku w Kórniku koło Poznania urodziła się wybitna polska poetka, Wisława Szymborska, czyli w przyszłym roku będziemy świętować 100-lecie jej urodzin. A co więcej, Senat RP wybrał Wisławę Szymborską patronką 2023 roku. Możesz więc się domyślać, że wydawnictwa przystępują już do pracy nad odpowiednią ofertą na najbliższe miesiące. Nas szczególnie ucieszyła wiadomość od Wydawnictwa Zygzaki o nadchodzącej premierze publikacji Michała Rusinka. Będzie to pierwsza książka dla dzieci o Wisławie Szymborskiej!

Tą wspaniałą nowiną podzieliło się ze swoimi obserwatorami Wydawnictwo Zygzaki na Facebooku. Jak czytamy:

W 2023 roku przypada 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej, niezwykłej poetki. Czy jest lepsza okazja do opowiedzenia o tej nietuzinkowej postaci? O jej dzieciństwie, wyborach życiowych, słynnych loteryjkach, wczesnych rysunkach i wierszykach. I o niebywałej skromności, przez którą przebijała się jej wyjątkowość.
O małej Ichnie i dorosłej Wisławie opowie Michał Rusinek, autor książek dla dzieci, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej. Będzie zabawnie, wzruszająco, zaskakująco – po prostu ARCYCIEKAWIE!
Książka dla dzieci Michała Rusinka o Wisławie Szymborskiej
Źródło: Facebook Wydawnictwa Zygzaki

Więcej szczegółów na razie niestety Wydawnictwo Zygzaki nie ujawniło. Jednak mamy nadzieję, że premiera pierwszej książki dla dzieci o Wisławie Szymborskiej autorstwa byłego sekretarza niezwykłej poetki ujrzy światło dzienne jeszcze przed setną rocznicą jej urodzin.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować