Strona główna » „Mam ADHD, autyzm i całe spektrum możliwości”. Wyjątkowa książka o neuroróżnorodności
Polecenia Poradniki

„Mam ADHD, autyzm i całe spektrum możliwości”. Wyjątkowa książka o neuroróżnorodności

Mam ADHD, autyzm i całe spektrum możliwości. Psychoporadnik dla kobiet neuroatypowych - Dominika Musiałowska

Statystyki wskazują, że mężczyźni z ADHD czy autyzmem są o wiele częściej diagnozowani niż kobiety. Panie cierpiące z powodu dolegliwości związanych ze swoją nieneurotypowością borykają się z trudnościami w organizacji dnia, w pracy czy relacjach z innymi. Stąd też książka Dominiki Musiałowskiej staje się nie tylko kompendium wiedzy dla tych osób, które czują, że „coś jest z nimi nie tak”, ale i dla tych, które nie zdają sobie sprawy, jak bardzo bolesne bywa życia z ADHD czy autyzmem.

„Mam ADHD, autyzm i całe spektrum możliwości”

Osoby nieneurotypowe często denerwują się, że pozornie banalne sprawy są dla nich niezwykle trudne. Znalezienie kluczy, spakowanie jedzenia dziecku do szkoły czy takie zorganizowanie dnia, by zdążyć z pracą, obiadem, zakupami i dowiezieniem malucha na trening stają się niewykonalne lub ogromnie męczące. Coś, co dla jednych nie stanowi wyzwania, dla innych staje się wielką trudnością. Z tego powodu czują, że coś jest z nimi nie tak.

Niektóre panie decydują się po latach na spotkanie ze specjalistą/specjalistami i próbę poznania przyczyny oraz poszukania diagnozy. Te, które ją otrzymują, mogą odetchnąć z ulgą. W końcu mają potwierdzenie, że codzienne kłopoty nie są ich widzimisię, ale mają swoje podłoże. Nie oznacza to jednak końca problemów. Poznanie diagnozy to jedno, ale umiejętność życia z nią i wprowadzenia zmian, które będę skuteczne i ułatwią życie, to drugie.

Ten psychoporadnik może się okazać fantastycznym narzędziem do pracy dla kobiet z ADHD, autyzmem, zaburzeniami odżywiania czy zaburzeniami osobowości. Czytelniczki znajdą w nim metody ułatwiające regulowanie emocji, redukcję stresu czy podpowiedzi, dzięki którym wdrożą zmiany w zasadach dotyczących żywienia czy aktywności fizycznej. To także ogrom podpowiedzi dotyczących trików, które pomogą uporać się z problemami dnia codziennego. Przydatna, empatyczna, obfitująca w wiedzę książka, którą naprawdę warto poznać!

Książkę „Mam ADHD, autyzm i całe spektrum możliwości. Psychoporadnik dla kobiet neuroatypowych” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować