Strona główna » 5 poradników, po które powinien sięgnąć każdy mężczyzna
Polecenia Poradniki

5 poradników, po które powinien sięgnąć każdy mężczyzna

Poradniki dla mężczyzn - polecenia

Bycie mężczyzną nigdy nie było trudniejsze. Zmieniające się oczekiwania społeczne oraz role kulturowe sprawiają, że wielu panów ma problem w odnalezieniu swojego miejsca. Dlatego też warto rozmawiać, czytać i wymieniać się poglądami. Książki, które tu znajdziesz, to pozycje, które mogą zmienić perspektywę, udzielić ważnych odpowiedzi i pokazać, że dobrze jest być mężczyzną! Jednocześnie są to pozycje, które mogą zainteresować również panie. Ich znajomość stworzy przestrzeń do rozmowy między partnerami.

„(Nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki”

(Nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki

„(Nie)miły facet” to książka, która pokazuje, że prawdziwa męskość nie ma nic wspólnego z dominacją czy tworzeniem patriarchalnego modelu rodziny. Można posiadać swoją męskość, dostrzegać w niej potencjał, rozwijać ją i dzięki niej odnajdywać równowagę oraz życiową harmonię. Autor poradnika wskazuje, w jaki sposób można kształtować oraz stawiać swoje granice, jak mówić o swoich potrzebach i jak budować trwałe, oparte na autentyczności i zaufaniu relacje.

Amerykański psychoterapeuta Robert A. Glover stworzył poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak radzić sobie z syndromem miłego faceta, jak odkrywać swoją męskość i dlaczego ma ona tak niewiele wspólnego z patriarchatem, niewiernością czy arogancją.

„Czasem czuły, czasem barbarzyńca”

Czasem czuły, czasem barbarzyńca

„Czasem czuły, czasem barbarzyńca” to rozmowa dwóch wrażliwych i dociekliwych facetów po przejściach, którzy poruszają tematy związane z dorastaniem chłopców oraz życiem dojrzałych mężczyzn.

Poradnik Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka Masłowskiego stara się przedstawić, czego od mężczyzn oczekuje współczesny świat, w jaki sposób panowie poszukują poczucia sensu, swojego miejsca, potrzeb czy wartości oraz jak budują relacje z kobietami i mężczyznami. Autorzy książki rozmawiają wprost, przełamując tabu i nie zwracając uwagi na stereotypy. W ten sposób łamią schematy, poprzez które czasami postrzega się panów. Niektórzy z nich, czytając książkę, mogą być zaskoczeni, kobiety momentami mogą być zbulwersowane.

„Sztuka obsługi penisa 2. Nowe wyzwania”

Sztuka obsługi penisa 2

„Sztuka obsługi penisa 2” to kontynuacja poprzedniej książki Andrzeja Gryżewskiego i Przemysława Pilarskiego o tym samym tytule. Po raz kolejny autorzy skupili się na tym, w jaki sposób poczucie bezpieczeństwa, pewności siebie i akceptacji wpływa na seksualność i zadowolenie ze swojego pożycia u panów. W nowej książce Gryżewski i Pilarski opowiadają o tym, jak używki czy środki na potencję wpływają na zdolności seksualne, przed jakimi problemami stają panowie biseksualni, heteroseksualni, homoseksualni czy ci przywdziewający sutannę. Nie brakuje tu również rozmów dotyczących chemseksu, seksturystyki czy wzorców, z jakimi teraz mierzą się panowie. Świetna pozycja.

„No, bez jaj. Rozmowy o męskości”

No, bez jaj. Rozmowy o męskości

„No, bez jaj. Rozmowy o męskości” to książka, z której dowiesz się, w jaką stronę zmierza współczesna męskość, co oznacza bycie mężczyzną w XXI wieku czy w jaki sposób ze sobą rozmawiać, by kobiety z mężczyznami mogły się dogadać. To przede wszystkim poradnik dla tych panów, którzy chcą odnaleźć samych siebie. To również pozycja dla tych, którzy próbują zrozumieć problemy, przed jakimi stają współcześni mężczyźni.

Książka napisana przez Martynę Harland i Jacka Masłowkiego jest także świetnym poradnikiem dla pań, które chcą zrozumieć swoich partnerów, pojąć wyzwania, przed jakimi oni stają i na tej podstawie zbudować z nimi trwałe, pełne zrozumienia relacje.

„O niektórych lękach mężczyzn”

O niektórych lękach mężczyzn

„O niektórych lękach mężczyzn” to książka, która pokazuje strachy panów z perspektywy rzeczywistości dotkniętej pandemią. Katarzyna Matusz i Stanisław Szlassa piszą o tym, że choć doświadczenia od 2020 roku nic nie zmieniły w kwestii lęków, to bardzo mocno obnażyły to, o czym wcześniej nie chcieliśmy mówić. Autorzy tłumaczą, co budzi tak intensywne emocje. Próbują wskazać te dziedziny, które budzą lęk u panów, a o których kobiety nie mają pojęcia. Odpowiadają także, w jaki sposób permanentnie odczuwany lęk degraduje zdrowie i życie, jak można rozpoznać tzw. maminsynka, jak wygląda ojcostwo po rozwodzie, jak tworzyć związki po przejściach, jak wygląda przyjaźń księdza i kobiety czy czym jest kryzys wieku średniego. Dużo tu trudnych, ale ważnych tematów i odpowiedzi. Warto więc zajrzeć do tej książki.

Polecane książki znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować